آلو خشک و خواصش در کاهش وزن

کاهش وزن و لاغری طبیعی با آلو خشک

آلو خشک طعم شیرینی دارد اما قندهای موجود در آن طبیعی و تصفیه نشده اند و بدن، آن ها را بسیار راحت تر از قندهای سفید می سوزاند. بنابراین مصرف معقول آلو خشک نه تنها باعث چاقی نمی شود بلکه به خاطر غنی بودنش از فیبرها (۷ گرم فیبر در ۱۰۰ گرم آلو خشک) به کاهش وزن و لاغری بدن کمک می کند.

آلو خشک و خواصش در کاهش وزن و اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
کاهش وزن و لاغری طبیعی با آلو خشک

جلوگیری از یبوست
الو خشک راه حلی طبیعی برای دفع راحت است! میزان فیبر موجود در آن تقریباً معادل بلغور جوی دو سر است. در واقع ۴ عدد ا لو خشک حدوداً ۳ گرم فیبر حل شدنی و حل نشدنی در خود دارد.آلو خشک خاصیت ملینی خود را مدیون فیبرهای حل شدنی است و فیبرهای حل نشدنی موجود در آن باعث سرعت بخشیدن به عبور مدفوع از روده می شود.

جوان کننده پوست
خاصیت و فایده اصلی آلو خشک که ناشناخته نیز مانده است، سرشار بودن این میوه از آنتی اکسیدان هایی است که با ظاهر شدن چین و چروک روی پوست مبارزه می کنند.

کاهش دهنده فشار خون بالا
الو خشک سرشار از پتاسیم است و فواید پتاسیم در کاهش فشارخون بالا به اثبات رسیده است. در ۱۰۰ گرم آلو خشک، ۸۰۰ میلی گرم پتاسیم وجود دارد و به این ترتیب آلوخشک یک میوه بسیار غنی از مواد معدنی به حساب می آید.
انرژی زاست

مفید برای ورزشکاران
این میوه دارای کربو هیدرات سرشاری است. این کربوهیدرات ها متنوع هستند (گلوکز، فروکتوز و سوربیتول) و به تدریج جذب بدن می شوند و این امر از بالا رفتن قند خون و در پی آن احساس گرسنگی جلوگیری می کند. بنابراین مصرف این میوه خشک برای افرادی که زیاد ورزش می کنند توصیه می شود.البته میزان مصرف آلوخشک باید با توجه به فعالیت های بدنی روزانه شما متفاوت باشد.

همراه با این میوه پر خاصیت از اکسیر سلامتی برای سلامت خود استفاده نمایید و از عرق بوقناق برای درمان کبد چرب و همچنین در درمان دیابت استفاده فراوانی میشود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط