آنتی بیوتیک های گیاهی

آنتی بیوتیک های گیاهی

عفونت ها ممکن است صورت های مختلف خود را ظاهر کنند.از طریق چرک گلو یا حتی جوش های چرکی.که ممکن است برای از بین بردن این عفونت ها به سراغ داروهای شیمیایی برویم و حتی از ماسک ها صورت مختلف شیمیایی و غیر طبیعی استفاده کنیم.عفونتها از راه های مختلف وارد بدن می شوند .اگر ریشه اصلی این عفونت را پیدا کنیم می توانیم عفونت های سطحی را به روش ها مختلف طبیعی به وسیله گیاهان درمان کنیم که در این جا چند نمونه ازآنتی بیوتیک های گیاهی را معرفی میکنیم.

۱٫ پنیرک

آنتی بیوتیک های گیاهی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
آنتی بیوتیک های گیاهی

پنیرک گیاهی است که در طب سنتی خواص بی‌شماری دارد و از برگ و گل آن استفاده‌های بهینه می‌شود. اما خاصیت آنتی‌بیوتیکی آن زبانزد است، فقط کافی است ۴۰‌گرم گیاه پنیرک را به‌همرا یک لیتر آب جوش به مدت ۱۰‌دقیقه بگذاریم تا دم بکشد. یک فنجان از این دمکرده را روزی سه‌بار بنوشید تا عفونت‌های ادراری، برونشیت و عفونت‌های سرخک و مخملک از‌بین بروند.

۲٫ گل‌پامچال

آنتی بیوتیک های گیاهی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
آنتی بیوتیک های گیاهی

اسهال‌های عفونی اکثرا ناشی از عفونت‌های معده و روده است. با این حال اسهال‌های عفونی، برونشیت و بیماری ذات‌الریه را می‌توان با دمکرده گل‌پامچال تا‌حدودی درمان کرد. برای دم کردن گل‌پامچال ۲۰گرم از این گیاه را به‌همراه یک لیتر آب دم کنید. فقط دقت داشته باشید که بیشتر از ۱۰‌دقیقه دم نکشد و بعد از ۱۰‌دقیقه دمنوش را صاف کرده و بنوشید. این دمکرده را روزی سه‌بار به اندازه یک فنجان بنوشید تا ترتیب اثر داشته باشد.

۳٫ بابادم

آنتی بیوتیک های گیاهی.اسیر سلامتی.عرق بوقناق
آنتی بیوتیک های گیاهی

وقتی اسم جوش به میان می‌آید خیلی از افراد یاد دوران بلوغ می‌افتند، اما برخی جوش‌ها چرکی هستند و ممکن است هر جای بدن ظاهر شوند و حتی سن و سال هم برای‌شان اهمیت نداشته باشد. برای درمان جوش‌های چرکی و عفونی باید از آنتی‌بیوتیک‌های قوی استفاده کرد. در طب سنتی توصیه می‌شود از دمکرده بابادم استفاده شود. ۸۰‌گرم ریشه بابادم را به‌همراه یک لیتر آب جوش دم کنید. مدت زمان دم کشیدن ۲۰‌دقیقه است و بعد از آن روزی سه‌بار در روز ‌برای درمان جوش‌های چرکی دمکرده را بنوشید.

۴٫ اکالیپتوس

آنتی بیوتیک های گیاهی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
آنتی بیوتیک های گیاهی

اکالیپتوس یکی از بهتری گیاهانی است که برای از بین بردن عفونت های مجاری تنفس استفاده می شود.که به صورت بخور از ان استفاده می شود.اگر عفونت شما شدید بود می توانید ۵۰ گرم برگ ان را در یک لیتر اب دم کنید.در روز سه تا چهار بار از ان را به اندازه فنجان میل کنید.بهتر است اگر سینوزیت یا ریه هایتان چرکی شده شده است در کنار بخور دادن از دم کرده ان نیز استفاده کنید.

۵٫ پونه کوهی

آنتی بیوتیک های گیاهی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
آنتی بیوتیک های گیاهی

این پونه با پونه های معمولی فرق دارد یکی از بهترین انتی بیوتیک ها به شمار می رود که برای از بین بردن عفونت های میکروبی و قارچی بسیار خوب است.برای استفاده از ان دم کرده ان را روزی سه مرتبه بنوشید.افرادی که مشکل عفونت دارند به ویژه خانم هایی که از طیرق ناحیه تناسلی دچار عفونت و قارچ هستند این دم کرده بسیار خوب است.یک قاشق مربا خوری پونه کوهی را به همراه یک لیوان اب جوش به مدت ۱۵ دقیقه دم بگذارید. .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط