ارزش غذایی نارگیل

ارزش غذایی نارگیل

ارزش غذایی نارگیل
ارزش غذایی نارگیل

نارگیل میوه ای است که داخل ان از انواع ویتامین ها تشکیل شده است.از قبیل:مواد معدنی .انزیم ها و دیگر ترکیبات می باشند.و در تغذیه اهمیت بسیار زیادی دارد.به طوری که در طول روز از ان میتوانید به جای تنقلاتی که هیچ ارزش غذایی ندارند استفاده کنید.نارگیل از جمله میوه هایی است که می توان به جای تنقلات مصرف کرد که در این جا به اهمیت این میوه می پردازیم.

تعاریف

شیره نارگیل: مایع آبکی که داخل نارگیل وجود دارد.
شیر نارگیل: مایعی که از له کردن و چرخ کردن گوشت سفید نارگیل به دست می‌آید.
روغن گوشت نارگیل: به حاصل تقطیر گوشت سفید نارگیل گفته می‌شود.

ارزش غذایی نارگیل

ارزش غذایی نارگیل
ارزش غذایی نارگیل

ارزش غذایی نارگیل بیشتر در میوه آن نهفته می‌باشد. گوشت نارگیل دارای آنزیم‌های مختلف مانند انورتین، اکسیداز و کاتالاز می‌باشد. همچنین در شیر نارگیل اسیدهای آمینه مختلفی از جمله هیستیدین، آرژینین، پرولین، لوسین و آلانین موجود می‌باشد. مغز یا گوشت میوه نارگیل به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله تهیه پودر و آرد نارگیل از مغز گوشت تازه نارگیل که در صنایع غذایی و شیرینی‌سازی کاربرد دارد. مغز خشک نارگیل نیز غنی‌ترین منبع روغن گیاهی با ۶۰ تا ۶۷ درصد چربی می‌باشد که مصرف خوراکی و دارویی داشته و در ساخت صابون، پاک‌کننده‌ها، شامپوها و… نیز کاربرد دارد.

راهنمای انتخاب نارگیل

هنگام خرید نارگیل، میوه‌ای را انتخاب کنید که سنگین باشد و هنگام تکان دادن، صدای مایع داخل آن شنیده شود، زیرا اگر بدون مایع باشد،‌ حتما کهنه بوده و یا شیره محتوی آن خارج شده است. با اینکه روغن نارگیل یک روغن گیاهی است، اما دارای مقدار زیادی چربی اشباع می‌باشد، به همین دلیل افراد دچار چربی خون بالا و بیماران قلبی نباید از روغن نارگیل استفاده نمایند.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط