از بین بردن بوی بد دهان

از بین بردن بوی بد دهان

بهداشت دندان ها و دهان یکی از ضروری ترین کارها برای هر فرد است.بوی بد دهان باعث می شود که شما در محل کار .جامعه و دانشگاه یا میان دوستانتان با مشکلاتی روبه رو شوید.پس باید به درمان قطعی ان بپردازید.استفاده از خوشبو کننده ها فقط درمان موقتی دارد پس باید به دنبال در مان قطعی لا باشید.بوی بد دهان به دلایل مختلف است برای تشخیص بوی بد دهان بهتر است به دندان پزشک مراجعه کنید.

شربت سکنجبین بخورید

از بین بردن بوی بد دهان
از بین بردن بوی بد دهان

 

زمانی که بوی بد دهان با غذا خوردن از بین نمی‌رود، غذا سر دل‌تان می‌ماند و نمی‌توانید آن را خوب هضم کنید. به عنوان نکته اول باید بدانید خواب روز برای شما بسیار بد است و بوی بد دهان‌تان را تشدید می‌کند. بهترین درمان برای این افراد خوردن شربت سکنجبین عسلی است. یعنی سکنجبین را که اصولا با سرکه و شکر درست می‌کنید، این بار با سرکه و عسل آماده و میل کنید.

خوشبو کننده ها راه حل قطعی نیست

از بین بردن بوی بد دهان
از بین بردن بوی بد دهان

فردی که حرارت معده بالایی دارد استفاده از مواد عطر دار مثل :هل .دارچین.بهار نارنج و گلاب که این مواد عطر دار هستند که از بوی بد دهان جلوگیری می کند.اما این مواد درمان قطعی نمیباشد و به صورت قطعی از بین نمیبرد.خلال کردن و نخ دندان را فراموش نکنید زیرا ممکن است دندانها خراب نباشد و لثه ها عفونی نباشد اما مواد غذایی بین دندان ها مانده باشد و باعث بوی بد دهان شود.همچنین می توانید برای خوش بو شدن دهان از ادامس ها و قرص های نعنایی نیز استفاده کنید .

 

از ترکیب کف دریا و نمک دریایی کمک بگیرید

از بین بردن بوی بد دهان
از بین بردن بوی بد دهان

نوعی بوی بد دهان است که به دلیل پوسیدگی و خرابی دندانها است.که باید به پزشک دندانپزشک مراجعه کنند و تمام دندان های خراب و پوسیده را درست کنند.استفاده از کف دریا و نمک دریایی به همراه پودر صدف را با هم مخلوط کرده و روی دندانها قرار دهید.این کار کمک میکند تا مشکلات دندان ها کمتر شود و بوی بد دهان را کم کند.اگر پودر صدف پیدا نکردید همام نمک دریایی و وترکیب کف دریا کافی است.

 

سرکه غرغره کنید

یکی دیگر ازدلایل بوی بد دهان مربوط به لثه ها میباشدکه لثه ها ی شل و محل تجمع عفونت ها .این افراد وقتی مسواک میزنن دندانها و تثه هایشان شروع به خونریزی می کنند درمان مناسب برای این افراد حجامت و فصد است.اگر بوی بد دهان زیاد است،می‌توانید از ترکیب گیاه مورد و سرکه برای قرقره کردن استفاده کنید. اگر پودر مورد اذیت‌تان می‌کند، این گیاه را در سرکه بجوشانید، صاف کرده و از آن برای قرقره کردن استفاده کنید.

برگه زردآلو را امتحان کنید

از بین بردن بوی بد دهان
از بین بردن بوی بد دهان

 

بوی بد دهان دلایل متفاوتی دارد. در طب سنتی هم در رابطه با آن علت‌های مختلفی بیان شده است. برخی از افراد به دلیل مشکلات معده، دهان‌شان در اکثر مواقع بد بو است که حرارت معده‌شان یا زیاد است یا کم. در مواردی هم مواد زائدی که در معده باقی می‌ماند،باعث ایجاد بویی ناخوشایند در دهان می‌شود. در حالتی که حرارت معده زیاد است، بوی بد دهان با خوردن غذا بهتر می‌شود.

 

برای درمان هم خوردن خیسانده زردآلو یا آرد جو توصیه می‌شود. به همین منظور باید آرد جو را با کمی شکر بخورید یا آن را تفت دهید. اگر هم می‌خواهید با زردآلو بوی بد دهان‌تان را کاهش دهید، ۷،۸ عدد زردآلو را در آب خیس و صبح آب و خود آن را میل کنید. در مواقعی هم که زردآلو در دسترس نیست، برگه خشک زردآلو را داخل آب بریزید و آن را مصرف کنید. اگر فردی دندان‌های پوسیده، تیره یا کرم خورده دارد یا از شفافیت دندان‌هایش کم شده، برای درمان بوی بد دهانش رعایت همین موارد توصیه می‌شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط