از بین بردن خال

از بین بردن خال

از بین بردن خال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
از بین بردن خال

خال ها نوعی تومور هستند اما منظور از تومور گفتن دلیل بر سرطانی بون آنها نیست.بیشتر خال ها بی ضرر هستند اما با دستکاری انها امکان دارد که خطرناک شود.بیشتر افراد در تلاش هستند که این خالها را از بین ببرند .خالها بیشتر در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی ظاهر می شود و می تواند ساف یا برجسته باشد.که رنگ های مختلفی نیز دارد از قهوه ای کم رنگ گرفته نا رنگ پوست .همچنین می تواند بی مو یا همراه با مو باشد..خالها با گذشت زمان کم رنگ می شوند و یا از بین می روند.علت ظاهر شدن خال می تواند نوسان هورمون ها.عوامل ژنتیکی و یا قرار گرفتن در زیر مستقیم نور خورشید باشد که باعث ایجاد خال شود.

 

در اینجا راههای طبیعی برای از بین بردن خال را ذکر میکنیم.

 

سیر

 

سیر به علت اینکه حاوی آنزیم‌هایی است که به شکستن خوشه‌های سلول‌های رنگدانه ساز کمک می‌کند در برطرف کردن خال‌ها بسیار موثر است. علاوه بر این، سیر به کمرنگ کردن خال‌های تیره نیز کمک می‌کند. ابتدا یک حبه سیر تازه را له کنید و روی خال بگذارید، روی آن باند بپیچید و به مدت ۴ ساعت آن را همان‌طور بگذارید. روزانه به مدت چند روز این کار را تکرار کنید. بعد از چند روز به طور طبیعی خال‌ها برطرف خواهند شد. گفته شده است که این روش تنها بعد از ۵ روز اثرهای بسیار مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

 

سرکه سیب

 

سرکه سیب به علت محتوای اسیدی که دارد درمان خانگی بسیار محبوبی برای از بین بردن خال‌ها محسوب می‌شود. سرکه سیب باعث پوست پوست شدن خال و افتادن آن با گذشت زمان می‌شود. برای این منظور پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید و آن را روی خال بگذارید و آن را با باند ببندید و در طول شب آن را به همان شکل رها کنید. این کار را به مدت ۱۰ روز انجام دهید تا خال بیفتد. ممکن است در ابتدا احساس کنید که خالتان بدتر شده است اما بعد از یک هفته می‌توانید تغییرات را حس کنید. اگر خال خراش برداشت می‌توانید روی آن روغن نارگیل بریزید.

 

آب آناناس

از بین بردن خال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
از بین بردن خال

 

آب آناناس تازه می‌تواند خال را کمرنگ کرده و باعث شود که کمتر دیده شود. برای این منظور پنبه‌ای را به آب آناناس آغشته کرده و آن را تا زمانی که آب آناناس خشک شود روی خال بگذارید. این کار را چندین بار در طول روز به مدت چند هفته تکرار کنید تا خال‌هایتان ناپدید شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط