دستورالعمل هایی درباره فواید بخور صورت

دستورالعمل هایی درباره فواید بخور صورت:

بخور صورت
بخور صورت

پاک کننده های صورت.چنانچه هر روز از پاک کننده های جدید استفاده کنید باز هم هر چند وقت یکبار پوست صورت نیاز به یک پاک کننده کلی دارد.این عمل به ویژه برای افرادیکه در شهرهای پر ترافیک و الوده زندگی می کنند و هوای تنفسی دارای دوده و غبار و غیره باشد ضروری است.از طرفی بخشی از خارجی ترین لایه های پوست که همیشه مردهو به راحتی کنده نمی شود نیاز به بخور پوست صورت دارد.
بخور گیاه دارویی جریان خون را در زیر پوست تسریع می کند. طبق دستور العمل زیرصورت خود را بخور دهید
یک مشت از نوع گیاه دارویی یا گلی را در یک لیتر اب جوش خیسانده حوله به سر کشیده پوست صورت را ضمن بهم زدن محتوا در مقابل بخار حاصله قرار دهید.شدت داغی و طول مدت بخور نسبت به وضع پوست صورت متفاوت است.پوست عادی معمولا به مدت پنج دقیقه و کاملا داغ وپوست خشک حدوددو تا سه دقیقه گرم و مرطوب.پوست چرک و کثیف حدود هشت تا ده دقیقه کاملا داغ.پوست های گوناگون سه تا پنج دقیقه گرم و مرطوب و پوست پیر شده گرم و مرطوب تا داغ و حدودا پنج دقیقه انجام دهید.بعد از بخور چنانچه پوست صورت حساس نباشد اب یخ به صورت بپاشید و برای پوست خشک و دیگر پوست ها معمولا اب گرم یا شیر استفاده می شود.بعد از این عمل بهداشت پوست صورت را با نوعی ماده ماساژ صورت یا ماسک صورت کامل کنید.به طور کلی عرق کردن پوست در مواردی نوع انجام امور بهداشت پوست است .بعد از عرق کردن پوست مرطوب و تروتازه شده رنگ گرفته و خون به طور کامل در ان جریان یافته و تغذیه می شود.بافت پوست محکم شده و عضلات حالت طبیعی به خود می گیرند در روز های سرد و فصل سرد که پوست صورت کمتر عرق می کند از بخورها برای عرق کردن پوست صورت استفاده کنید.
معرفی تعداد بیشتری از گیاهان دارویی جهت کمپرس و بخور صورت
تشریع اثرات مفید و گوناگون گیاهان دارویی در زیبایی و بهداشت پوست در این بخش ضروری به نظر نمی رسد قرنهاست که نقش این گیاهان شناخته شده و بازگو گردیده است اما در این بحث گیاهانی که صرفا اثر زیبایی بر پوست دارند معرفی شده و طرز مصرف ان تشریح می گردد.

بخور صورت گل سرخ:

بخور صورت
بخور صورت

برگ گلسرخ حاوی روغن عطری. تانن.قند اسید سیتریک و اسید مالیک است.کمپرس و بخور با گلسرخ را در نیم لیتر اب جوش ریخته دم کرده به مدت ده دقیقه یکی دوبار حرارت داده و بخور دهید این گیاه روی پوست اثر ارام کننده دارد.

بخور صورت نعنا:

بخور صورت
بخور صورت

کمپرس و بخور نعنا ویژه پوست زیاده از حد چرب و چرک نا و دارای منافذ بزرگ است.نعنا حاوی مواد مانتول .مواد تانن.مواد تلخه و عطر شادی اور است.

بخور صورت مریم گلی:

بخور صورت
بخور صورت

کمپرس و بخور مریم گلی به تنهایی یا مخلوط با گیاه بابونه ترمیم کننده پوست های متمایل به جوشی شدن است.

بخور صورت جعفری:

بخور صورت
بخور صورت

قبل از اینکه جزو سبزی های خوردنی باشد یک گیاه دارویی است .همیشه با غذاهای سنگین و چرب از جعفری مصرف نمایید زیرا هضم را تسریع می کند..بخور یا کمپرس ان تنظیم کننده گردش خون .ارام بخش و ویژه پوستهای عصبی و حساس شده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط