بریانتین موی سر

بریانتین موی سر

طرز تهیه بریانتین موی سر:

بریانتین موی سر
بریانتین موی سر

حدود بیست گرم کره کاکائو .بیست گرم روغن بادام شیرین .پنج گرم موم عسل .ده گرم روغن لانولین.بیست گرم وازلین .یک نوک قاشق چایخوری عطر یا اسانس مورد نظر را مخلوط کنید.

تمامی مواد ذکر شده به جز اسانس یا عطر را ابتدا در ظرف پلاستیکی ریخته در اب جوش به هفتاد درجه سانتیگراد برسانید.به محض اینکه محتوا مذاب شد به خوبی بهم زده در ضمن خنک شدن به ان اسانس معطر یا عطر اضافه کنید.

بهم زده بعد از خنک شدن در داخل قوطی کرم ریخته نگهداری کنید.بریانتین ویژه موهای خشک و پریشان است .معمولا بعضی از موها با کوچکترین حرکت یا نسیمی در هم و برهم و ژولیده به نظر می ایند.

استعمال بریانتین به مقدار کم روی موها .موجب منظم شدن و بهتر شانه کردن موها می شود.از بریانتین به مقدار کم استفاده کنید و گرنه موها بهم چسبیده و بد منظره می گردند .اقایان توجه داشته باشند که با استعمال بریانتین موها کلا براق و لاک زده به نظر می رسد.

طرز تهیه شامپو خشک:

بریانتین موی سر
بریانتین موی سر

حدود هفتاد گرم نشاسته برنج یا گندم.ده گرم پودر تالک و ده گرم سرشور یا رس را با هم مخلوط کنید .در ظرفی سه پودر مورد نظر را ریخته به خوبی بهم بزنید و از توری ظریفی عبور داده کاملا الک کنید و در یک شیشه یا ظرف جا پودری بریزید و می توانید از شیشه مربا و یا سایر بطریها که دارای درب فلزی باشند چند سوراخ تعبیه کرده و استفاده کنید.این شامپوی خشک اثر جذب کننده چرک و چربی مو را دارد .از این پودر لا به لای موها ریخته بعد از پانزده دقیقه موها را به خوبی شانه کنید .سعی کنید به مواد شامپو خشک هرگز مواد عطری اضافه نکنید .این شامپو از مواد طبیعی است و هیچ گونه عارضه سوئی برای مو و پوست ندارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط