بهترین گل های خانگی

بهترین گل های خانگی

بیشتر افراد برای خرید گل های خانگی اولین چیزی که در نظر دارند زیبایی و رسیدگی به ان است.اما این موضوع مهم برای خریدن یک گیاه خانگی نیست.محیط اطراف شما بر روی سلامتیتان تاثیر گذار است.و بهترین گل های خانگی مناسب می تواند در خلق و خو .سطح استرس .کیفیت خواب شما تاثییر گذار است.انتخاب یک گیاه خانگی که بر روی سلامتی شما تاثییر گذار باشد خیلی بهتر از گیاهی است که تنها جنبه زیبایی دارد.در این جا چند گیاه خانگی که تاثییر گذار هستند را معرفی می کنیم.

 

۱٫اسطوخودوس:

بهترین گل های خانگی-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
بهترین گل های خانگی

 

اسطوخودوس یک گیاه گلدار است که بوی بسیار خوبی دارد. این گیاه برای درمان استرس بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد . عطر و بوی آن نیز اغلب برای تولید محصولاتی همچون نمک حمام،کرم‌های مراقبت از پوست، صابون و شمع استفاده می‌شود. شما می‌توانید این گیاه را در هر جایی که دوست داشتید قرار دهید، اما نگهداری آن در اتاق خواب به خصوص برای داشتن خوابی راحت توصیه می‌شود. بوی اسطوخودوس می‌تواند به تسکین بی قراری ، عصبانیت، اضطراب، افسردگی و بی‌خوابی کمک کند. گیاه اسطوخودوس خاک خوب زهکشی شده و نور زیاد را ترجیح می‌دهد. این گیاه به آبیاری عمیق نیاز دارد اما سعی کنید مکرر به آن آب ندهید
.

۲٫پاپیتال یا پیچک انگلیسی:

بهترین گلهای خانگی-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
بهترین گل های خانگی

اگر می خواهید از شر قارچ و کپک در خانه تان خلاص شوید این گیاه بهترین گیاه است برای این موضوع.این گیاه در شب فعالیت خود را انجام می دهد و تولید اکسیژن می کند و تنفس را راحت تر می کند اگر اسم دارید و یا دچار تنگی نفس هستید این گیاه خوب است .این گیاه باید در مقابل نور مصنوعی قرار گیرد.این گیاه سمی است و بهتر از دور از دسترس کودکان قرار دهید.

۳٫زبان ماری :

بهترین گل های خانگی-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
بهترین گل های خانگی

 

یکی دیگر از گیاهان با ارزش برای اتاق خواب، گیاه ماری است که انتخاب بسیار عالی برای بهبود هوای اتاق‌هاست. این گیاه بیشتر کارهای خود را در شب انجام می‌دهد. کربن دی اکسید را به اکسیژن تبدیل می‌کند و زمان خواب هوای با کیفیت در اختیار شما قرار خواهد داد. گیاه ماری می‌تواند سموم موجود در هوا همچون تری کلرواتیلن، فرمالدئید، تولوئن، بنزن و زایلن را حذف کند. برای بهینه سازی قدرت تصفیه هوای این گیاه، به تعداد بیشتری نیاز خواهید داشت. این گیاه به عنوان یکی از گیاهانی در نظر گرفته می‌شود که نگهداری از آن آسان است. نیازی نیست به طور مکرر به آن آب بدهید

 

۴٫رزماری:

رزماری گیاهی خوش بویی است که از زمان های قدیم از ان استفاده می شده است در طب سنتی.مطالعات و تحقیقات نشان می هد کسانی که در معرض بوی این گیاه قرار گرفته اند به مرور زمان از حافظه بالایی برخوردارند.پس در نتیجه این گیاه بر روی تقویت حافظه تاثیر گذار است.این گیاه بهتر است در مقابل نور خورشید باشد .این گیاه در فصل رشد نیاز به ابدهی بالایی دارد اما زمستانها به اب کمتری نیاز دارد.

 

۵٫برگ قاشقی:

بهترین گل های خانگی-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
بهترین گل های خانگی

 

گیاه برگ قاشقی واقعا می‌تواند دکور خانه شما را با گل‌های زیبایش تغییر دهد. این گیاه زیبا و قدرتمند استاد جذب آلاینده‌های هواست. این گیاه می‌تواند موادی همچون آمونیاک، بنزن، زایلن، فرمالدهید و تری کلرواتیلن در سراسر خانه را حذف کند. از آنجایی که این گیاه یک گیاه خانگی گلدار است گرده و بوی خوبی تولید می‌کند هر چند این موضوع برای افرادی که به گرده گل حساسیت دارند اصلا مفید نیست. شما می‌توانید این گیاه را در یک ظرف با خاک همه کاره بکارید و سعی کنید در طول سال آن را مرطوب نگه دارید.

 

۶٫سرخس برگ شمشیری:

بهترین گل های خانگی-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
بهترین گل های خانگی

 

اگر در محلی و در شهری زندگی می کنید که اب و هوای ان خشک است این گیاه یک مرطوب کننده بسیار خوبی است .که هوای محیط خانه را مرطوب می سازد و تمام سموم محیط را از بین می برد و برای پوست های خشک بسیار مناسب است.رشد این گیاه اسان است و نور غیر مستقیم را ترجیح می دهد..

درباره نویسنده

مطالب مرتبط