بهداشت پوست لب

بهداشت پوست لب:

بهداشت پوست لب
بهداشت پوست لب

پوست لب حساس بوده و سرطان پوست لب بسیار شایع است.اغلب مردم از ترکپوست لب.جوشها ی ریز ابدار و حتی تب خال اظهار ناراحتی می کنند. امروزه در میان جامعه نسوان استفاده از رژ لب متداول است.غالبا موتد به کار رفته در رژ لب از موتد شیمیایی به ویژه رنگدانه های مصنوعی است.یکی از مواد رنگی به کار رفته است.مصرف دائمی رژ لب که عمدتا غیر طبیعی است موجب تغغیر رنگ لایه پوستی لب می گردد.این تغییر به صورت رنگ کبود تیره یا جیگری تیره رنگ است.که در هر حال شخص مصرف کننده نیازمند به استفاده از رژ لب استفاده کنید.همیشه از محلول زیر قبلا استفاده کنید.لب ها را به مدت پنج دقیقه با این محلول ماساژ دهید.پوست سالم و از حالت پوست انداختی بیرون می اید و شدیدا از مضرات مواد به کار رفته در رژ لب کاسته می گردد .متاسفانه کمتر کنترل کیفی بر روی این مواد صورت می گیرد.
امروزه ازمایشگا ه ها تجاری جهت سود جویی از از هر ماده ای استفاده می کنند.
مصرف کننده غالبا به رنگ ضاهر و نام تجاری ان قناعت کرده و از عواقب سو ان بی خبر است.

طرز تهیه لوسیون حفاظتی و ترمیمی پوست لب:

بهداشت پوست لب
بهداشت پوست لب

یک قاش کوچک لانواین.به اندازه یک نخود موم عسل. نصف قاشق غذا خوری روغن کرچک و یک قاشق غذا خوری سیلیکون را در ظرفی ریخته بهم بزنید.
ظرف حاوی مواد اولیه را در ابجوش قراد دهید تا روغن ها گرم و مخلوط شوند.چنانچه روغن سیلیکون را در ظرفی ریخته بهم بزنید.
ظرف حاوی مواد اولیه را در اب جوش قرار دهید تا روغن ها گرم و مخلوط شوند.چنانچه روغن سیلیکون در دسترس ندارید از روغن ماساژ بچه ها یا وازلین استفاده کنید.چنانچه بخواهید رنگی شود از رنگدانه های گل سرخ .یا رنگ دانه گل ماتیک استفاده کنید.مخلوط را کاملا بهم بزنید در قوطی های مناسب ریخته در جای خنک نگهداری کنید.از این رژ لب با خیال راحت استفاده کنید.چنانچه نتوانستید رنگ مطلوب را بدست اورید رژ لب مورد نظر را روی این لوسیون به لبها بمالید.بسیاری از افراد به هنگام خنده شدید.عطسه کردن .یا دهان دره.پوست لب انها ترکیده می شود با مصرف یک ماه از این لوسیون این عوارض معالجه می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط