بیماری هپاتیت , کبد چرب

کبد چرب و بیماری هپاتیت بیماری کبد

بیماری هپاتیت ؛ هپاتیت به معنی التهاب در پارانشیم کبد است و به دلایل مختلفی می تواند ایجاد شود که بعضی از آنها قابل سرایت هستند و برخی مسری نیستند. از عواملی که ایجاد هپاتیت می کنند می توان به افراط در مصرف الکل، اثر برخی داروها، آلودگی به باکتری و هم چنین ویروس اشاره نمود. هپاتیت ویروسی منجر به عفونت کبدی می گردد.عامل بیماری هپاتیت ویرال (ویروسی) یک ویروس است و در ابتدا می تواند مثل یک سرماخوردگی بروز نماید؛ ولی بیماری مزمن هپاتیت “C” بر عکس سرماخوردگی معمولی به دلیل از کار افتادن کبد و مشکل بودن درمان می تواند حیات بیمار را تهدید کند. بیشتر مبتلایان به هپاتیت از نوع C و B علائمی ندارد. برخی از این بیماران علائم سرشتی عفونت ویروسی را نشان می دهند از قبیل خستگی، دل درد، درد عضلانی و تهوع و بی اشتهایی، ولی در موارد پیشرفته علائم نارسایی کبدیبروز می کند که شامل تورم شکم، اندامها، یرقان و خونریزی های گوارشی و … است.
کبد چرب و بیماری هپاتیت بیماری کبد و اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
بیماری هپاتیت , کبد چرب
یکی از بیماریهای شایع در سطح جهان که متاسفانه هر روز شاهد گسترش هر چه بیشتر آن می باشیم بیماری هپاتیت است که در چند نوع مختلف در کبد به وجود می آید، این بیماری در ایران نیز به صورت گسترده دیده می شود ، به علت گسترش این بیماری در ایران و جهان ، برای آشنایی بیشتر شما بازدیدکنندگان محترم مقاله ای را گرده آوری کرده ایم به نام همه چیز درباره هپاتیت ، بیماری کبد و کبد چرب که به صورت مفصل درباره این بیماری شایع صحبت میکنیم با ما در قسمت سلامت همراه باشید.علایمعلایم بیماری معمولاً تا ۲ ماه به طول می انجامد، اگرچه در بعضی موارد بیمار ممکن است تا ۶ ماه این علایم را داشته باشد:

  • خستگی (پزشکی)
  • تب
  • تهوع
  • بی اشتهایی
  • یرقان و زردی پوست یا چشم ها در اثر بیلی روبین
  • صفرا از جریان خون جدا شده و به ادرار می پیوندد و رنگ آن را تیره می کند
  • اسهال

 درمان هپاتیت

امروزه داروهای ضد ویروسی متعددی برای درمان هپاتیت مورد استفاده قرار می گیرد. داروی اینترفرون– آلفا دارای اثرات ضد ویروسی بوده و سبب تحریک سیستم دفاعی بدن می شود. تجویز این دارو طبق نظر پزشک صورت می گیرد.

PCR شمارشی (VIRAL LOAD) در تعیین شدت بیماری و میزان پاسخ به درمان داروهای ضد ویروسی کمک فراوانی می کند.

یکی دیگر از داروهایی که در درمان هپاتیت مزمن استفاده می شود، قرص لامیوودین است. این دارو با مهار آنزیم مسئول تکثیر ویروس هپاتیت B ،سبب مهار تکثیر آن و کنترل بیماری هپاتیت مزمن B می شود.

چه کسانی برای بررسی هپاتیت باید آزمایش دهند؟

– تزریق کنندگان مواد مخدر

– افرادی که روابط جنسی متعدد دارند

– آسیایی ها

بسیاری از افراد، این ویروس را از زمان تولد به همراه دارند.

اگر جواب آزمایش مثبت بود، چه باید کرد؟

اگر هپاتیت A داشتید، دست های خود را مرتب بشویید.

برای هپاتیت B و C، برای خودتان ناخن گیر، ریش تراش و یا مسواک جداگانه داشته باشید و به دیگران هم ندهید.

همه افراد خانواده باید واکسن هپاتیت B را بزنند.

برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

مواد غذایی مفید برای کبد

مصرف بعضی از مواد غذایی طبیعی، فعالیت کبد را در حد مطلوب حفظ می کند. داشتن یک کبد سالم باعث می شود انرژی بیشتر و حال بهتری داشته باشیم. ولی کبدی که بیمار است و به درستی کار نمی کند، باعث احساس خستگی، سردرد، اشکال در تنفس، حساسیت و عدم تحمل بعضی مواد غذایی، مشکلات پوستی و افزایش وزن می شود.

غذاهای مفید برای کبد به دو گروه عمده تقسیم می شوند:

۱- مواد غذایی که فرآیند سم زدایی و تصفیه کبد را افزایش می دهند.

۲- مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان که در طی فرآیند سم زدایی از کبد محافظت می کنند.
آیا بیماری هپاتیت بر روند زندگی من تأثیری خواهد داشت؟
اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که تنها شما گرفتار این بیماری نیستید. بیش از ۴ میلیون نفر در ایالات متحده با یکی از انواع هپاتیتهای ویروسی آلوده هستند. در کشور ما بالغ بر ۵/۲ میلیون نفر با ویرسهای هپاتیت آلوده هستند و بیشتر این افراد از مشکل خود مطلع نیستند.
اگر چه شما تحت درمان با انترفرون‏الفا هستید، می‏توانید کار کنید وحتی مسافرت کنید. فقط همیشه دارو را به همراه داشته باشید. طرز تلقی شما نسبت به بیماری و چگونگی پذیرش آن عواملی است که وضعیت شما را تعیین خواهد نمود. هر چقدر دید مثبت‏تری داشته باشید وضعیت عمومی شما بهتر خواهد بود. فقط به خاطر بسپارید که صبوری و پایداری در درمان، به شما کمک خواهد کرد تا حداکثر بهره را از اینترفرون‏الفا ببرید.

برای درمان بیماری کبد چرب از عرق بوقناق استفاده نمایید و از اکسیر سلامتی برای سلامتی خود استفاده نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط