تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن

میدانید که میوه ها و سبزیجات منبع انواع ویتامین ها و مواد معدنی و مغذی هستند.با خوردن میوه و سبزیجات میتوانید به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک کرده .با این حال شاید خیلی ها از میوه ها و سبزیجات کمتر استفاده می کنند.در این جا دستورالعمل های ساده و خوشمزه ای برای تهیه اب میوه ها که برای بسیاری از بیماری های زمستانی و تقویت سیستم دفاعی بدن موثر است توزیح می دهیم.

آب هویج

تقویت سیستم ایمنی بدن
تقویت سیستم ایمنی بدن

هویج منبع بزرگ از بتا کاروتن و «ویتامین آ» است. «ویتامین آ» نقش اساسی در تنظیم سیستم ایمنی بدن ایفا می کند و به بدن برای مبارزه با عفونت و و حفظ «سلول هایT»کمک می کند.این سلول ها به گروهی از گلبول‌ های سفید خونی که به عنوان لنفوسیت ‌ها شناخته می‌ شوند متعلق است و نقش اصلی و مرکزی را در ایمنی سلولی ایفا می‌ کند. ویتامین آ به افزایش فعالیت سلول های سفید خون برای دفاع بدن کمک می کند.

آب پرتقال و گریپ فروت

در کل آب مرکبات مانند پرتقال، گریپ فروت و لیمو منبع بسیار خوبی از «ویتامین ث» است. «ویتامین ث» یک آنتی اکسیدان است و به مبارزه با رادیکال های آزاد می رود. «ویتامین ث» به تولید گلبول‌های سفید خون و آنتی بادی و در نهایت مقابله با مهاجمان خارجی کمک می کند. کمبود ویتامین ث می تواند منجر به تاخیر در بهبود زخم، ناتوانی در مبارزه با عفونت و اختلال در پاسخ ایمنی شود.

آب کلم

کلم نه تنها یک سبزی بسیار خوشمزه و همه کاره است، بلکه سرشار از ویتامین های متعدد، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و … محسوب می شود.کلم منبع بزرگ ویتامین آ، ث، منیزیوم، ویتامین ب ۶، مس و آهن است. مصرف کلم همراه با چغندر که منبع خوبی از فولات و ویتامین هاست، ضروری به نظر می رسد.

آب گوجه فرنگی

تقویت سیستم ایمنی بدن
تقویت سیستم ایمنی بدن

گوجه‌فرنگی منبع بسیار خوبی از «ویتامین ث» و «ویتامین آ» است که هر دو برای سلامت سیستم ایمنی بدن مفیدند.

ترکیب آب توت فرنگی و کیوی

این ترکیب سرشار از «ویتامین ث» است و به همراه نعناع که منبع خوبی از فولات، «ویتامین آ»، منیزیم و روی محسوب می شود، برای تقویت سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد. گفتنی است منیزیم ناکافی منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن و قرار گیری در معرض عفونت می شود.

آب کدو تنبل

کدوتنبل منبع خوبی از «ویتامین آ»، «ویتامین ب ۶» و «ویتامین ای» به همراه روی است. روی در تولید سلول های سفید خون و آنتی بادی به منظور مبارزه با عفونت مفید است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط