تهیه کیک پرتقالی و سیب

طرز تهیه کیک پرتقالی و سیب

کیک ها بهترین میان وعده های غذای می باشند که هرکسی آن را دوست دارد. کیک ها را می توان با طعم های مختلفی تهیه کرد. تهیه کیک پرتقالی و سیب یک میان وعده ی سالم و مقوی می باشد که باب طبع بسیاری از مردم است. دو نوع تهیه کیک پرتقالی و سیب را آموزش می دهیم.

تهیه کیک پرتقالی و سیب و اکسیر سلامتی و عرق بوقناق
طرز تهیه کیک پرتقالی و سیب

طرز تهیه کیک پرتقالی :

کیک پرتقالی

طرز تهیه:

آب پرتقال                                        صد گرم

آرد گندم                                         ۲۵۰ گرم

وانیل                                              یک چهارم قاشق چای خوری

پوست پرتقال رنده شده                   یک قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر                                    یک قاشق مربا خوری

تخم مرغ                                         چهار عدد

روغن مایع                                       صد گرم

پودر شکر                                       صد و پنجاه گرم

طرز تهیه:

چهار عدد تخم مرغ را با یک چهارم قاشق چای خوری وانیل و هفت قاشق غذاخوری پودر شکر (۱۵۰ گرم) مخلوط کرده، با همزن برقی حدود ۵ دقیقه می زنیم تا غلیظ شده، حجم آن دو برابر شود. روغن را اضافه کرده، هم می زنیم سپس آرد گندم (۲۵۰ گرم) و یک قاشق مرباخوری بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده، نصف آن را با یک الک به تخم مرغ های زده شده اضافه می کنیم و هم می زنیم. بعد آب پرتقال و پوست پرتقال رنده شده را اضافه کرده هم می زنیم و بعد بقیه آرد را اضافه کرده، هم می زنیم تا مایه کیک آماده شود.فر را از نیم ساعت قبل با شعله متوسط (۱۶۰ الی ۱۷۰ درجه سانتی گراد) روشن می کنیم. ته دو قالب تفلون به شکل مستطیل به طول ۲۶ سانتیمتر را کمی چرب کرده، مایه کیک را در آن ها می ریزیم. مایه کیک باید نصف قالب را بگیرد تا جا برای پف کردن داشته باشد. قالب را در طبقه وسط فر برای مدت ۳۰ دقیقه قرار می دهیم (تا زمانی که کیک پف کرده، روی آن کمی طلایی شود). سپس ۵ دقیقه شعله فر را کم (۱۲۰ الی ۱۳۰ درجه سانتی گراد) می کنیم و بعد کیک را از فر درآورده تا سرد شود.

کیک سیب صعم بسیار خوبی دارد و بهترین صعم دهنده آن دارچین است. این کیک برای صبحانه بسیار ایده آل است. طرز تهیه کیک پرتقالی و سیب را آموزش می دهیم.

طرز تهیه کیک سیب :

مواد لازم:

آرد ۱ و ۱/۳ لیوان

شکر ۱ لیوان

کره ۲۰۰ گرم

وانیل ۱ قاشق چایخوری

بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری

تخم مرغ ۳ عدد

سیب ۵ عدد

شکر ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. کره نرم شده را با شکر بزنید تا مخلوط کرم رنگ و کشدار شود سپس تخم مرغ ها را اضافه کنید ؛ آرد ، بیکینگ پودر و وانیل را مخلوط کنید و کم کم به مایه کیک اضافه نمائید و هم بزنید تا مایه کیک یکدست شود.

سیب ها را پوست بگیرید و به تکه های کوچک خرد کنید ، ته قالب کاغذ روغنی بیندازید ، نصف سیب های خرد شده را ته قالب بریزید و روی آن ۱ قاشق شکر بپاشید ، نصف مایه کیک را روی آن بریزید و پخش کنید. باقی مانده سیب های خرد شده را روی مایه کیک بریزید ، روی ان ۱ قاشق شکر بپاشید و باقی مانده مایه کیک را روی آن بریزید و پخش کنید.

قالب کیک را درون فری که از قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت ۴۵-۶۰ دقیقه ( بسته به نوع فر ) قرار دهید تا بپزد ، پس از پخت اجازه دهید کیک خنک شود سپس از قالب خارج کنید و سرو نمائید.

دقت کنید که ته قالب بیش از اندازه سیب نریزید ، اگر قالب تان کوچک است سیب و مایه کیک را مخلوط و سپس داخل قالب بریزید.

برای سلامتی خود از اکسیر سلامتی استفاده نمایید و از عرق بوقناق برای درمان کبد چرب بسیار استفاده می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط