تونیک صورت

ترکیبات تونیک صورت :

حدود ۳۰ گرم تنتور گل همیشه بهار، ۱۰۰ گرم گلاب و ۳ قطره روغن ژرانوم برای تهیه تونیک صورت

ماسک تونیک صورت
تونیک صورت

روش تهیه تونیک صورت :

 حدود ۳۰ گرم تنتور گل همیشه بهار، ۱۰۰ گرم گلاب و ۳ قطره روغن ژرانوم را با هم مخلوط کنید. ابتدا مواد عطری را در تنتور گل همیشه بهار حل کرده به آن گلاب اضافه کنید. همه ی این مواد را در ظرف شیشه ای سربسته ریخته به شدت تکان دهید. ضمنا به جای ژرانوم می توانید از عطر گل سرخ یا عطر دیگری سه قطره استفاده کنید.

نحوه مصرف و خواص تونیک صورت :

با پنبه از این تونیک روی پست صورت بمالید. می توانید پوست گردن یا شانه ها را نیز با این محلول بمالید. این تونیک برای پوست های خسته، با عضلات افتاده صورت، پوست های دارای منافذ بزرگ و زیاد بویژه نزدیک بینی و روی چانه ها می باشد. گل همیشه بهار اثر دارویی، درمانی و ترمیمی پوست را دارد. این گیاه دارای اسانس معطر روغنی، مواد چسبنده صمغی، پروتئین و اسیدهای آلی ویژه پوست است.

از عصاره گیاهان علفی، گل‌ها، سرکه، گلاب، آب شکوفه پرتبه‌طور کلی تونیک‌های پوستی متشکل کوقال یا نارون هی و سایر عصاره‌های ملایم است البته گاهی اوقات هم مقدار کمی گلیسیرین به آنها اضافه می‌کنند تا مناسب پوست‌های خشک یا معمولی شود.اگر پوست چربی داشته ‌باشید باید از مقدار بیشتری نارون کوهی استفاده ‌کنید .

تونیک صورت و ماسک
تونیک صورت

چگونه تونیک را مصرف کنید

معمولا باید با یک تکه تنظیف یا پنبه آرایشی را به آرامی روی صورت بمالید، اما اگر پوست شما به نظر پژمرده می‌آید، باید کار بیشتری کنید و با حرکات تند و سریع ضربه‌ای، پوست را ماساژ دهید. جوانسازی از این طریق موجب تحریک جریان خون به سمت پوست شده و باعث می‌شود که پوست هم به طور طبیعی پاسخ داده و سلول‌ها را تغذیه کند (مثل آویزان کردن سر از لبه تخت که خون را به صورت می‌کشاند). از یک پارچه نمناک یک بالشتک کوچک تهیه کنید. آن را با تونیک پوستی خود مرطوب سازید و روی پوست ماساژ دهید. روی گردن و چانه بیش از جاهای دیگر مانور دهید اما از جاهایی که عروق آنها شکسته‌اند، دوری کنید حواستان باشد که بهتر است روی گونه‌ها فشار زیادی وارد نکنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط