جلوگیری از سفید شدن موها

جلوگیری از سفید شدن موها

با گذشت سن انسان نیز موهای ان هم نیز سفید می شود و این یک روند طبیعی است اما بعضی از افراد هستند که خیلی زود تر از سنشان موهایشان سفید می شود و این بسیار ناراحت کننده است. برای جلوگیری از سفید شدن موها ایتدا باید تمام مواد شیمیایی را که کنار گذاشت به ویژه رنگ موهای شیمیایی که سفیدی مو ها را چندین برایر می کند .بهتر است رژیم غذایی درستی داشته باشیداستفاده از میوه و سبزیجات کمک بسیار زیادی می کند برای جلوگیری از این موضوع استفاده از مواد کافئین دار و نوشابه های گاز دار به سفید شدم موهایتان بیشتر کمک می کند پس بهتر است در استفاده از ان کمی محتاط عمل کرد.

کدام میوه ها برای جلوگیری از سفید شدن موها ضروری هستند و چرا؟

علت اصلی هر نارسایی و عدم تعادل در بدن انسان کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. بنابراین اگر بدن ما مقادیر کافی از ویتامین به خصوص خانواده ویتامین B و مواد معدنی از جمله روی و مس و ید و سلنیوم و سیلیس را در اختیار نداشته باشد، سفیدی زودرس موها را تجربه خواهیم کرد. بنابراین مصرف میوه و سبزیجات به عنوان منابع غنی از ویتامین ها یک راه اصلی برای جلوگیری از این فرایند است. برای مشاهده نتیجه سریعتر به شما خواهیم گفت که کدامیک از انواع میوه ها را بیشتر مصرف کنید. پس با ما همراه باشید.

موز

جلوگیری از سفید شدن موها- اکسیر سلامتی - عرق بوقناق
جلوگیری از سفید شدن موها

موز شامل مقادیر زیادی از ید و آهن است. این میوه سرشار از آهن و ویتامین -B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین)، B3 (نیاسین) است که برای تقویت فولیکول های مو و رشد موها در پوست سر بسیار ضروری هستند. مخلوطی از موز و آبلیمو و عسل یک معجون عالی برای رشد و تغذیه موهاست. این مخلوط را ۲ الی ۳ بار درهفته مصرف کنید تا تفاوت را احساس کنید.

آب لیمو

جلوگیری از سفید شدن موها - اکسیر سلامتی - عرق بوقناق
جلوگیری از سفید شدن موها

 

آب لیمو برای انواع مشکلات مو راه حلی بسیار مناسب است. آب پیاز و لیمو می تواند در عرض یک ماه موهای جدید را جایگزین موهای سفید کند.

زغال اخته

جلوگیری از سفید شدن موها - اکسیر سلامتی - عرق بوقناق
جلوگیری از سفید شدن موها

زغال اخته سرشار از ویتامین C است که موجب افزایش جریان خون در کف سر می شود و همین امر موجب تغذیه فولیکول های مو می شود. مواد غذایی حاوی ویتامین C کمک زیادی به جلوگیری از آسیب به موها می شود.

آووکادو

جلوگیری از سفید شدن موها-اکسیر سلامتی - عرق بوقناق
جلوگیری از سفید شدن موها

آووکادو یک منبع غنی از ویتامین B است که قدرت فوق العاده ای به فولیکول های مو می دهد.

کیوی و توت فرنگی

جلوگیری از سفید شدن موها- اکسیر سلامتی - عرق بوقناق
جلوگیری از سفید شدن موها

 

این دو میوه منابع عالی از ویتامین C هستند. ویتامین C یک نوع آنتی اکسیدان است که روغن های اضافی را از روی پوست سر پاک کرده و پوست سر را تازه می سازد.

سفید شدن زودرس موها، ریزش مو و آسیب به موها تنها به دلایل ارثی و ژنتیکی مربوط نمی شود. بلکه دلایل زیادی وجود دارد که این اتفاق ها رخ بدهد. مواد سمی و عدم گردش مناسب خون در پوست سر و همچنین توجه ناکافی به بهداشت مو از دلایل این اتفاق ها هستند. بنابراین با مصرف میوه ها و منابع ویتامین B و C و همچنین مواد معدنی مورد نیاز بدنتان سلامتی را به موهایتان هدیه دهید و از داشتن موهایی سالم لذت ببرید.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط