جلوگیری از سفید شدن مو

جلوگیری از سفید شدن مو

با افزایش سن به مرور زمان باعث سفید شدن موی سر می شود که این یک روند طبیعی است اما عده ای از افراد هستند که نسبت به سن کمی که دارند موهای سرشان زودتر از سنشان سفید می شود و این ازار دهنده است.اولین گام برای جلوگیری از سفید شدن موی سر این است که از مواد شیمیایی استفاده نکنیم و مراقبت روزانه از موی سر است.پس اگر دوست ندارید موهایتان سفید شود مواد شیمیایی را کنار بگذارید مثل رنگ وها که اسیب بسیار زیادی به موی سر وارد می کند پس سعی کنید از مواد طبیعی استفاده کنید.رژیم غذایی مناسب بسیار نقش مهمی دارد .خوردن نوشابه و یا نوشیدنی های گاز دار را کنار گذاشته.از مواد کافئین دار پرهیز کنید و به جای ان میوه و سبزیجات زیادی استفاده کنید.

کدام میوه ها برای جلوگیری از سفید شدن موها ضروری هستند و چرا؟

علت اصلی هر نارسایی و عدم تعادل در بدن انسان کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. بنابراین اگر بدن ما مقادیر کافی از ویتامین به خصوص خانواده ویتامین B و مواد معدنی از جمله روی و مس و ید و سلنیوم و سیلیس را در اختیار نداشته باشد، سفیدی زودرس موها را تجربه خواهیم کرد. بنابراین مصرف میوه و سبزیجات به عنوان منابع غنی از ویتامین ها یک راه اصلی برای جلوگیری از این فرایند است. برای مشاهده نتیجه سریعتر به شما خواهیم گفت که کدامیک از انواع میوه ها را بیشتر مصرف کنید. پس با ما همراه باشید.

 

موز

جلوگیری از سفید شدن مو
جلوگیری از سفید شدن مو

 

موز شامل مقادیر زیادی از ید و آهن است. این میوه سرشار از آهن و ویتامین -B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین)، B3 (نیاسین) است که برای تقویت فولیکول های مو و رشد موها در پوست سر بسیار ضروری هستند. مخلوطی از موز و آبلیمو و عسل یک معجون عالی برای رشد و تغذیه موهاست. این مخلوط را ۲ الی ۳ بار درهفته مصرف کنید تا تفاوت را احساس کنید.

 

آب لیمو

جلوگیری از سفید شدن مو
جلوگیری از سفید شدن مو

 

آب لیمو برای انواع مشکلات مو راه حلی بسیار مناسب است. آب پیاز و لیمو می تواند در عرض یک ماه موهای جدید را جایگزین موهای سفید کند.

زغال اخته

جلوگیری از سفید شدن مو
جلوگیری از سفید شدن مو

 

زغال اخته سرشار از ویتامین C است که موجب افزایش جریان خون در کف سر می شود و همین امر موجب تغذیه فولیکول های مو می شود. مواد غذایی حاوی ویتامین C کمک زیادی به جلوگیری از آسیب به موها می شود.

 

آووکادو

 

آووکادو یک منبع غنی از ویتامین B است که قدرت فوق العاده ای به فولیکول های مو می دهد.

 

کیوی و توت فرنگی

جلوگیری از سفید شدن مو
جلوگیری از سفید شدن مو

 

این دو میوه منابع عالی از ویتامین C هستند. ویتامین C یک نوع آنتی اکسیدان است که روغن های اضافی را از روی پوست سر پاک کرده و پوست سر را تازه می سازد.

سفید شدن زودرس موها، ریزش مو و آسیب به موها تنها به دلایل ارثی و ژنتیکی مربوط نمی شود. بلکه دلایل زیادی وجود دارد که این اتفاق ها رخ بدهد. مواد سمی و عدم گردش مناسب خون در پوست سر و همچنین توجه ناکافی به بهداشت مو از دلایل این اتفاق ها هستند. بنابراین با مصرف میوه ها و منابع ویتامین B و C و همچنین مواد معدنی مورد نیاز بدنتان سلامتی را به موهایتان هدیه دهید و از داشتن موهایی سالم لذت ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط