جوان سازی با پرتقال

جوان سازی با پرتقال

جوان سازی با پرتقال
جوان سازی با پرتقال

یکی از پرطرفدارین مرکبات و پر خاصیت ترین میوه پرتقال است.که سرشار از ویتامین ها .کلسیم .منیزیم.فسفر.پتاسیم.است.این میوه به دلیل دارا بودن این همه خاصیت سیستم دفاعی بدن را بالا می برید.

 

پرتقال سرشار از آنتی اکسیدان است که روند پیر شدن ظاهری و درونی بدن را به تاخیر می اندازد و همچنین تاثیر خوبی در پاکسازی کبد، کلیه ها و روده ها دارد. همچنین نقش محافظتی در برابر بیماری های قلبی عروقی دارد زیرا جریان خون را بهبود می بخشد، فشار خون را تنظیم می کند و سطح تری گلیسرید را کاهش می دهد.

 

تاثیرات ضد افسردگی

 

یکی از خواص نه چندان ناشناخته پرتقال، تاثیرات ضد افسردگی است که البته دیگر مرکبات نیز چنین خواصی دارند.

 

مصرف این میوه و همچنین قرار گرفتن در معرض بوی طبیعی آن اثرات مثبتی بر حالات افسردگی، اضطراب، تحریک پذیری و پرخاشگری دارد. پرتقال سرشار از سرزندگی و شادی است و باید حتما در برنامه غذایی گنجانده شود.

آسم

 

اگر یک دوره مصرف پرتقال و آبمیوه طبیعی آن به مدت حداقل ۱۰ روز رعایت شود، آسم و دیگر بیماری های سیستم تنفسی به طرز قابل توجهی بهبود می یابند. پرتقال به جدا شدن و دفع مخاط ها از مجاری تنفسی کمک می کند.

 

سرطان سینه

 

بعضی از تحقیقات نشان می دهند مصرف پرتقال ارگانیک می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد و وضعیت افراد مبتلا را نیز بهبود بخشد.

 

دوران بارداری

 

پرتقال انتخابی عالی برای خانم های باردار به خصوص در زمان های تمایل به خوردن مواد غذایی ترش و خنک است. پرتقال سرشار از اسید فولیک است که این ویتامین در مرحله زندگی جنینی بسیار اهمیت دارد. با این حال کسانی که از ترش کردن رنج می برند بهتر است در مصرف پرتقال افراط نکنند.

آیا پوست پرتقال قابل استفاده است؟

جوان سازی با پرتقال
جوان سازی با پرتقال

 

پوست پرتقال بیشترین مقدار فلاونوئیدها؛ نوعی از آنتی اکسیدان ها را دارد که به پیشگیری و درمان طبیعی سرطان به خصوص سرطان پوست و سینه کمک می کند وهمچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد.

 

همچنین ویتامین C موجود در پوست بیشتر از گوشت میوه است. این ویتامین خواص مدر، پاک کنندگی و آرام بخشی دارد.

البته در صورت تمایل به مصرف پوست پرتقال باید انواع ارگانیک انتخاب شود تا مواد سمی و شیمیایی به بدن نرسد.

 

شربت دارویی پرتقال

جوان سازی با پرتقال
جوان سازی با پرتقال

 

این شربت دارویی خوشمزه و خنک کننده را حتما میل نمایید.

برای تهیه به ۲ تا ۳ عدد پرتقال کاملا شسته شده همراه با پوست نیاز دارید که باید به چهار تکه تقسیم کرده و در مخلوط کن بریزید. ۳۰۰ میلی لیتر آب، تکه ای زنجبیل تازه در صورت تمایل و کمی عسل نیز اضافه کنید. همه مواد را به مدت یک دقیقه کاملا مخلوط کرده و پس از صاف کردن میل نمایید.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط