حمام با گیاهان داروئی

حمام با گیاهان داروئی:

حمام با گیاهان داروئی
حمام با گیاهان داروئی

در طول مباحث این کتاب راجع به اثر و خواص مفید و گوناگون گیاهان داروئی مطالب زیادی نوشته شده است.ثابت شده مواد موثر و مفید گیاهان داروئی بوسیله پوست بدن انسان جذب شده وارد سیستم گردش خون می شود و مجددا از طریق ادرار.عرق کردن.تنفس به خارج دفع می گردد.حمام با گلها و گیاهان به طریق مختلف صورت میگیرد.به طور کلی برای یک حمام کامل حدود دویست پنجاه گرم گیاه خشک شده را در وان حمام در نظر می گیرند.این مقدار گیاه برابر با مقدار موثر مورد نیاز بدن است.اما برای اینکه صرفا حمام خوشبو کننده باشد فقط صد گرم پودر گیاه خشک شده مورد نیاز است.گیاه مورد نظر را می توان به صورت جوشانده که معمولا پانزده دقیقه روی شعله ضعیف گاز قرار گرفته تهیه و بعد صاف کردن وارد اب وان کرد.دیگر اینکه می توان گیاه مورد نظر را پودر کرده و در کیسه پارچه ای ریخت.سپس با بندی به شیر اب اویزان کرده به طوری که وارد اب وان شود.با این کار گیاهان داروئی تدریجا خیس خورده و مواد حل شده وارد اب می گردد.

حمام خواب اور:

حمام با گیاهان داروئی
حمام با گیاهان داروئی

حدود صد گرم گل بابونه و صد پنجاه گرم گل یا شکوفه درخت نمدار را با هم مخلوط کرده در ظرفی با اب به مدت بیست دقیقه جوشانده و با اب گرم وان حمام مخلوط کنید.این حمام اعصاب را ارام نموده .اسپاسم عضلانی را ازاد می کند.این حمام ویژه کسانی که دارای کار فکری زیاد.فراغت کم و گرفتاریهای گوناگون هستند می باشد.حتی المقدور از مصرف قرص های خواب اور اجتناب کنید و از این نوع حمام استفاده نمایید.

حمام زیبایی انگلیسی:

حمام با گیاهان داروئی
حمام با گیاهان داروئی

یک مشت پر گیاه خشک کرده رزمارین یا اکلیل کوهی و به همام اندازه اسطوخودوس و گل سرخ را مخلوط کرده در پارچه ریخته داخل وان حمام کنید.این حمام شاداب کننده و محرک پوست بوده .منافذ پوست بدن را باز می کند.همچنین ضد خارش و بوی زننده عرق بدن می باشد.

حمام با برگ اوکالیپتوس:

حمام با گیاهان داروئی
حمام با گیاهان داروئی

برگ خشک شده اوکالیپتوس را در ظرفی ریخته کمی جوشانده و وارئ اب وان حمام کنید. اثر این شیوه جزئی است .حدود بیست گرم روغن اوکالیپتوس را با هفتاد پنج گرم از نوعی روغن گیاهی مخلوط کرده به ان یک قاشق غذا خوری ماده توین هشتاد هضافه کنید.بخوبی بهم زده مقداری از انرا در اب گرم ریخته حمام کنید.
این حمام ویزه افراد حساس به گریپ ها و زکام ها و ضد شروع سرما خوردگیها است.این شیوه فصل پائیز و شروع زمستان است.زیرا تغیرات هوا بسیار سریع و زیاد است.التهاب سینوس ها و ریزش اشک و اب بینی با حمام اوکالیپتوس بهبود میابد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط