خمیر پاک کننده پوست

 خمیر پاک کننده پوست

خمیر پاک کننده پوست
خمیر پاک کننده پوست

احتمالاً تاکنون برای تمیز کردن پوست خود از روش‌های اشتباه‌ زیادی استفاده کرده‌اید و حتی باعث از بین رفتن و صدمه به لایه ارزشمند اسیدی پوست خود شده‌‌اید. پاکیزگی پوست باید همیشه با ملایمت و ظرافت انجام شود بدین معنی که باید مواد مضر برای پوست و چربی‌های اضافه با ملایمت برداشته شود تا به عملکرد طبیعی پوست صدمه‌ای نرسد. استفاده از مواد پاک کننده مو موجب تحریک غدد پوستی و افزایش ترشح آنها شود. بنابراین باید ابتدا پوست با ملایمت پاک شود و سپس از تونیکی که خاصیت اسیدی داشته باشند استفاده شود. استفاده از صابون برای تمیزی پوست صورت و گردن مزایا و معایبی دارد.

ترکیبات و روش تهیه خمیر پاک کننده پوست :

خمیر پاک کننده پوست
خمیر پاک کننده پوست

یک قسمت آرد گندم، و دو قسمت شیر خشک را مخلوط کرده و در شیشه سر بسته نگه دارید. در یک قدح مقداری آب گرم ریخته محتوای شیشه را در آن ریخته با آب مخلوط کنید.

نحوه مصرف خمیر پاک کننده پوست :

خمیر پاک کننده پوست
خمیر پاک کننده پوست

صورت خود را به آرامی با خمیر شیر آردی ماساژ داده بعد از مدتی با آب فراوان بشویید و صورت را خشک کرده با یک نوع لوسیون پوست ماساژ دهید. شیر و آرد پوست صورت را نرم و لطیف نموده، لایه چرکی صورت را برطرف می کند. این خمیر ویژه پوست های خشک و خشن است. به مدت ۲۰ دقیقه این خمیر را روی پوست قرار دهید. نتایج مطلوبی بدست خواهید آورد.

لوسیون پاک‌کننده عسل و لیمو
(مخصوص پوست‌های جوش‌دار و دارای لک)

خمیر پاک کننده پوست
خمیر پاک کننده پوست

مواد لازم:

آب لیموترش تازه ۳۰ سی‌سی
عسل ۳۰ گرم
آب مقطر ۲۰۰ سی‌سی

طرز تهیه:

مواد را مخلوط کنید و کاملا هم بزنید، بهتر است در ظروف تیره شیشه‌ای نگهداری شود. هر روز صبح و شب جهت طراوت، شفافیت و روشنی پوست صورت و از بین رفتن جوش‌های صورت از آن استفاده کنید. همان‌طور که گفته شد پس از پاک کردن پوست صورت استفاده از لوسیون طراوت بخش توصیه می‌شود. برای سرزنده نگهداشتن پوست می‌توان از دو نوع تونیک و لوسیون سرشار از مواد تقویتی استفاده کرد.توجه داشته باشید که در پوست‌های حساس و خشک و خیلی نازک و پوستی با علائم پیری‌زودرس استفاده از مواد حاوی الکل به شدت مضرر است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط