خواص تخمه کدو تنبل

خواص تخمه کدو تنبل

خواص تخمه کدو تنبل
خواص تخمه کدو تنبل

تخمه کدو تنبل حاوی منیزیم فوق العاده بالایی است . دو قاشق غذاخوری از تخمه کدو حاوی ۷۴ میلی گرم منیزیم، در حدود ۴/۱ از رژیم غذایی پیشنهادی روزانه است . منیزیم نقش بسیار مهمی در بیش از ۳۰۰ واکنش آنزیمی در بدن، از جمله سوخت و ساز مواد غذایی در بدن و ترکیب اسیدهای چرب و پروتئین ایفا می کند. نقش منیزیم در انتقال های عصبی-عضلانی و فعالیت و عدم فعالیت عضلات حائز اهمیت است . کمبود منیزیم که به ویژه در افراد مسن رایج است موجب مقاومت در برابر انسولین، سندرم متابولیک، بیماری عروق کرونر قلبی و پوکی استخوان می شود.

 

منیزیم برای استحکام استخوان ها مهم است. مصرف بالای منیزیم با تراکم استخوان همراه است و بیان شده است که برای کاهش خطر پوکی استخوان در زنان یائسه نیز موثر می باشد . در ازای مصرف هر ۱۰۰ میلی گرم منیزیم، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا حدود ۱۵ درصد کاهش می یابد .

 

تخمه کدو تنبل مفید برای کبد و قلب

خواص تخمه کدو تنبل
خواص تخمه کدو تنبل

 

تخمه کدو تنبل سرشار از امگا ۳ ؛ امگا ۶؛ ، آنتی اکسیدان ها و فیبر است . این ترکیب دارای مزایای فراوانی برای قلب و کبد می باشد .فیبر موجود در تخمه کدو تنبل کمک می کند تا مقدار کلسترول در خون کاهش یابد .همچنین باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود .در حالی که تحقیقات تا به امروز نشان داده اند که امگا ۳ می تواند خطر بروز ترومبوز و آریتمی، که منجر به حمله قلبی، سکته ناگهانی و خطر مرگ ناشی از آن را کاهش دهد و باعث کاهش فشار خون نیز شود .

 

تخمه کدو تنبل و پیشگیری از بی خوابی

 

تخمه کدو تنبل منبعی غنی از تریپتوفان، یک اسید آمینه ست که برای درمان بی خوابی مزمن بسیار موثر می باشد . یک مطالعه که در خصوص مسایل مربوط به اعصاب منتشر شده است نشان می دهد که مصرف تریپتوفان در تخمه کدو در کنار منبع کربوهیدرات خاصیت دارویی برای درمان بی خوابی خواهد داشت .بنابراین توصیه می شود که قبل از خواب چند دانه تخمه کدو تنبل مصرف شود .

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط