خواص خاک شیر

خواص خاک شیر

خاک شیر یک گیاه است از قدیم به عنوان شربت در تابستان برای رفع عطش و تشنگی استفاده می شده است که یکی از مهمترین خواص خاک شیر به حساب می آید..این گیاه جدا از این موضوع برای افراد لاغری بسیار خوب است که باعث افزایش اشتها می شود همچنین معده را تقویت می کند.

با جوش صورت وداع کنید

خواص خاک شیر-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
خواص خاک شیر

 

مخلوط ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر با عرق شاه‌تره، عرق کاسنی و عرق بیدمشک ترکیب خوبی برای درمان جوش‌های صورت است. برای استفاده از این مخلوط کافی است یک استکان از هر یک از عرق‌های گیاهی شاه‌تره، بیدمشک وکاسنی را با هم مخلوط کرده و آن را با ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر ترکیب کنید. نوشیدن این ترکیب علاوه بر آن‌که جوش‌های صورت را درمان می‌کند برای افرادی که دچار گرفتگی صدا هستند نیز موثر است. مدت درمان با این نسخه دست کم ۳ هفته است و پس از این مدت نتایج بهبود به مرور در چهره بیمار نمایان می‌شود.

 

دفع سنگ کلیه

خواص خاک شیر-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
خواص خاک شیر

مخلوط خاک شیر و ترنجبین برای افرادی که دارای سنگ کلیه هستند و یا کلیه آنها سنگ ساز است بسیار خوب است.برای تهیه این معجون کافی است سه قاشق غذا خوری ترنجبین را در یک لیوان آب به مدت پنج ساعت خیس کرده وبعد ان را صاف کنید سپس ان را با دو قاشق غذا خوری خاک شیر مخلوط کرده و میل کنید.با خوردن روزانه ایم معجون می توان از شر سنگ های کلیه خلاص شد و هم کسانی که دهان ان ها بوی بد می دهد و مشکل باغم دارند بهترین معجون است.

وزن اضافه کنید

 

افراد لاغر و کسانی که تمایل دارند وزن خود را بالا ببرند، می‌توانند از این نسخه استفاده کنند. این گروه اگر خاکشیر را با شیر میل کنند می‌توانند با نوشیدن این خاکشیر صبح ناشتا به درمان لاغری و افزایش وزن خود کمک کنند. به اعتقاد درمانگران، درصورتی که شیر تازه و طبیعی باشد میزان تاثیرگذاری این نسخه بیشتر می‌شود. بنابراین افرادی که به شیر طبیعی دسترسی دارند بهتر است از شیر طبیعی و روستایی استفاده کنند.

 

بهبود لک‌ها با خاکشیر

خواص خاک شیر-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
خواص خاک شیر

 

برای از بین بردن لک‌های پوست به‌ویژه صورت یکی از بهترین روش‌ها، نوشیدن خاکشیر و ترنجبین است. افرادی که از این ترکیب به‌صورت روزانه و مستمر به‌مدت ۳ هفته استفاده کنند بعد از مدتی با روشنی پوست و از بین رفتن لک‌های صورت و پوست‌شان روبه‌رو می‌شوند. برای تهیه این ترکیب نیز لازم است ترنجبین را ۵ ساعت در آب بخیسانید و صاف شده آن را با ۲ قاشق خاکشیر مخلوط کرده و میل کنید.

 

خاکشیرو عسل درمان دل‌ضعفه

خواص خاک شیر-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
خواص خاک شیر

 

برخی از افراد هستند که در طول روز دچار دل ضعفه می‌شوند. این دل‌ضعفه ممکن است در طول روزهای گرم تابستان یا در ایام ماه رمضان به سراغ افراد مختلف بیاید. برای پیشگیری از بروز این دل‌ضعفه کافی است، خاکشیر و آب عسل را با هم ترکیب کرده و میل کنید. برای تهیه، عسل را با خاکشیر به مقدار لازم مخلوط کرده، سپس بجوشانید. بعد از مدتی که این ترکیب جوشید کفی روی آن تشکیل می‌شود که باید از دیگر مواد موجود در ظرف جدا شود. مابقی مواد همان ترکیبی است که برای بهبود دل‌ضعفه و پیشگیری از بروز آن مصرف می‌شود. اگر چه عسل با حرارت، برخی از ویتامین‌ها و مواد مغذی خود را از دست می‌دهد اما در عین حال مواد مفیدی در آن باقی می‌ماند که برای درمان دل‌ضعفه بسیار مناسب است.

 

اسهال را درمان کنید

خواص خاک شیر-اکسیر سلامتی-عرق بوقناق
خواص خاک شیر

 

ابتلا به اسهال یکی از اختلالاتی است که در کودکان بسیار شایع است. درمانگران طب سنتی ایران برای درمان این مشکل، دارویی را تجویز می‌کنند که در تمامی خانه‌ها امکان تهیه و مصرف آن وجود دارد. برای تهیه این دارو کافی است خاکشیر را بو داده و آن را با آب و عسل مخلوط کنید و به بیمار بدهید. این ترکیب را متناسب با سن بیمار، هر ۲ ساعت یک بار برای او تجویز می‌کنید. میزان مصرف این مخلوط از یک قاشق غذاخوری تا یک سوم استکان برای خردسالان تجویز می‌شود.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط