خواص دارویی و کاربرد بعضی از میوه ها

خواص میوه ها,آشپزی گیاهی,اکسیر سلامتی,داروهای گیاهی

ازگیل

برای اشخاص بیمار و سالم مفید است و خون را تصفیه می کند. کمپوت ازگیل برای رفع بیماری اسهال نافع است.

انجیر

سرشار از ویتامین های CوBوA بوده و بیش از میوه های دیگر قند طبیعی دارد. لذا برای اشخاص مبتلا به بیماری قند مناسب نمی باشد، انجیر برای مبتلایان به یبوست نافع است.

کاربرد:

از انجیر می توانید در تهیه انواع شیرینی جات، کیک ها، سالاد میوه و مربا استفاده کنید.

به

دارای مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن است. آب به، برای درمان بیماری های پوستی بسیار نافع است. ژله ی به، برای اشخاصی که معده ی تنبل یا تب دارند مفید است. میوه به، دارای مقادیر زیادی پکتین، قند، تانن و اسید مالیک می باشد.

کاربرد:

از به و یا آب آن می توانید استفاده کنید و یا آب به را با سایر آب میوها های دلخواه مخلوط کرده بیاشامید، به را در تهیه انواع خوراک ها، خورش ها و یا مربا می توانید به کار برید.

پرتقال

سرشار از ویتامین C، کلسیم، فسفر و آهن می باشد، و برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند. بسیار نافع است. پرتقال « میوه جوانی» شناخته شده است.

کاربرد:

پرتقال و آب پرتقال را می توانید در تهیه انواع کیک ها، شیرینی جات، مربا،مارمالاد، سالاد میوه و آب میوه های مخلوط به کار برید.

توت فرنگی

سرشار از مواد پروتئینی، املاح، آهک و آهن بوده و برای اشخاص مبتلا به بیماری نقرس، رماتیسم، یبوست، فشارخون و کم خونی مناسب است.

کاربرد:

از توت فرنگی می توانید در تهیه انواع کیک ها، شیرینی جات، کرم ها و پای ها و سالاد میوه استفاده کنید.

سیب

دارای ویتامین های CوBوA و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. سیب برای کاهش کلسترول خون نافع است. اگر می خواهید بیمار نشوید، هر روز یک عدد سیب میل فرمایید.

کاربرد:

از سیب می توانید در تهیه کیک ها، پای ها، شیرینی جات، مرباها، آشامیدنی ها، خورشها و سالاد میوه استفاده کنید.

گلابی

سرشار از ویتامین B می باشد و برای افرادی که مبتلا به دیابت، یبوست، فشارخون، بی خوابی و درد معده هستند مفید است.

کاربرد:

از گلابی می توان در انواع سالادها به خصوص میوه، کیک، آش میوه و مخلوط انواع آب میوه ها استفاده کرد و آب آن مخلوط با آب سیب و به، آشامیدنی خوشمزه ای می شود.

گیلاس

سرشار از ویتامین های مورد نیاز بدن از جمله CوBوA می باشد. هضم گیلاس کمی دشوار است و برای مبتلایان به چاقی، دیابت و ورم مفاصل مفید است.

کاربرد:

گیلاس را می توانید در تهیه انواع ژله ها، شیرینی جات، کیک ها و نیز سالاد میوه به کار برید.

لیموترش

دارای مقدار زیادی ویتامین C می باشد. لیموترش برای درمان سرماخوردگی، یرقان، آنژین، ناراحتی های پوستی، سردرد و اختلالات هاضمه مفید است.

کاربرد:

از لیمو می توانید در تهیه انواع آشامیدنی های مخلوط با سایر آب میوه ها استفاده کنید یا آن را به تنهایی به کار برید و لیموناد تهیه کنید. استفاده از لیمو در تهیه انواع کیک ها، شیرینی ها، مربا، سالادها، خوراک ها و همچنین خورش ها نافع است.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط