خواص درمانی سیب

خواص درمانی سیب

خواص درمانی سیب
خواص درمانی سیب

 

سیب دارای مواد مغذی و پر منافعی است اما اکثر مردم این را نمی دانند و از ان مصرف زیادی نمی کنند .در صورتی که اگر فواید و خواص این میوه را بدانید از ان حتما استفاده های زیادی می کنید.

تحریک سلامت مغز

 

آنتی اکسیدان قوی به نام کرستین در پوست سیب وجود دارد که برای محافظت از سلول های مغزی در برابر اکسایش رادیکال های آزاد از ویتامین C مؤثرتر است. مصرف روزانه یک عدد سیب به حفظ حافظه مطلوب و پیشگیری از آسیب های عصبی کمک می کند.

 

تاثیر ضد سرطانی

خواص درمانی سیب
خواص درمانی سیب

 

سیب حاوی آنتی اکسیدان هایی است که مولکول های رادیکال های آزاد را که باعث پیشرفت سلول های سرطانی می شوند را از بین می برد. ترکیبات موجود در پوست سیب نیز نقش مهمی در پیشگیری از سرطان کبد، کولون و سینه دارد.

کاهش خطر ابتلا به دیابت

 

افرادی که روزانه سیب می خورند کمتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند. پکتین به تنظیم سطح قند خون کمک می کند زیرا باعث حل شدن قندها و مواد سنگین مانند جیوه و سرب می شود.

تنظیم عملکرد روده ها

هر عدد سیب تا ۵ گرم فیبر دارد که برای تنظیم عملکرد روده ها و پیشگیری از ابتلا به بیماری هایی نظیر هموروئید لازم است. سیب مانند یک ضد اسهال طبیعی و ملین ملایم عمل می کند. این میوه برای بهبود کولیت و همچنین جلوگیری از یبوست بسیار مفید است.

 

کمک به کاهش وزن

خواص درمانی سیب
خواص درمانی سیب

گرچه تحقیقات علمی ثابت نمی کنند که سیب یک میوه چربی سوز طبیعی است اما در رژیم های لاغری جایگاه خاصی دارد زیرا هضم غذا را بهبود می بخشد، بسیار کم کالری است و مقدار فیبر بالای موجود در آن احساس سیری به همراه دارد که مانع از پرخوری می شود.

مراقبت از سلامت دندان ها

 

از قدیم سیب به عنوان ” مسواک طبیعی” معروف بود زیرا می تواند دندان ها را تمیز کند و باکتری های عامل پوسیدگی های دندان را کاهش دهد. مطمئنا بهداشت کامل دهان و دندان را تضمین نمی کند اما در مواردی که دسترسی به مسواک و نخ دندان نیست مفید خواهد بود.

منبع:shahrekhabar.com

.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط