خواص درمانی پیاز

خواص درمانی پیاز

خواص درمانی پیاز
خواص درمانی پیاز

پیاز غنی از ویتامین‌های C، B1، B2، B6 و حاوی میزان قابل توجهی پتاسیم، کلسیم و فسفر است. بیشترین اثرات مفید پیاز مربوط به ترکیبات آنتی‌اکسیدانی آن می‌شود.
کرستین یک ترکیب انتی اکسیدان قوی است که باعث می شود زخم ها زود تر بهبود یابند و از انواع سرطان ها جلوگیری می کند.خاصیت ضد انعقادی خون که مانند اسپرین عمل می کند و به همین دلیل از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند.همچنین خاصیت ترکیبات پروبیوتیک دارد که زمینه را با افزایش رشد باکتری ها ی مفید و کاهش باکتری های مضر روده فراهم اورده و در درمان و پیشگیری بیماری های گوارشی بسیار موئثر است.
پیاز برای درمان سرماخوردگی بسیار خوب است و دارای خاصیت ضد میکروبی و کاهنده التهاب است.به علت داشتن ضد باکتری و ضد ویروسی بودن این دو سبزیجات پیاز و سیر برای سرما خوردگی بسیار مفید است و به دلیل داشتن الیسین سیستم ایمنی بدن را بالا می برد.

بهترین نوع پیاز

بهترین پیاز سفید.بزرگ و ابدار باید باشد.طبیعت پیاز گرم است.پیاز همچنین اشتها اور و باعث افزایش میل جنسی می شود.

افزایش قدرت باروری با پیاز

از دیگر فوائد پیاز قاعده اوری ان است.می توان سبب دفع بلغم از بدن می شود ودردهای مفصلی را تسکین دهد و ناباروری های ناشی از سوء مزاج را رفع کند.

 

خطرات ناشی از پیاز

خواص درمانی پیاز
خواص درمانی پیاز

بروز برخی از بیماری ها ناشی از مصرف پیاز نظیر کیست تخمدان .مشکلات ریوی و گوارشی است.
زیاده از حد مصرف کردن پیاز برای مغز و چشم ضرر دارد .استفاده خام پیاز برای افرادی که سینوزیت .میگرن.الرژی دارند ممنوع است.زیرا سبب تشدید این بیماری ها می شود.
شستن پیاز با آب و نمک و خوردن آن با سرکه و همچنین مصرف آب انار و کاسنی بعد از خوردن پیاز، موجب اصلاح مضرات پیاز می‌شود. دکتر نمازی می‌افزاید باقلا، مغز گردو، گشنیز و سرکه می‌تواند بدبویی ناشی از خوردن پیاز را کاهش دهد. در ضمن حرارت، انجماد و خشک کردن از خاصیت اشک آوری و بوی بد پیاز می‌کاهد.

نکته‌ای که در نگهداری و مصرف پیاز حائز اهمیت است جوانه زدن پیاز است. پیاز را باید در محیطی دور از آفتاب ترجیحا در جای تاریک با حداقل رطوبت که هوا در آن جریان دارد، نگهداری کرد تا جوانه زدنش به تاخیر بیفتد. در صورتی که پیاز جوانه زد باید قبل از مصرف جوانه را کاملا از پیاز جدا کنید و دور بیندازید.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط