خواص میوه آناناس

خواص میوه آناناس

خواص میوه آناناس.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
خواص میوه آناناس

خواص میوه آناناس :این میوه بسیار خوشمزه که برای مناطق استوایی است اما در کل دنیا از ان استفاده می شود.این میوه منبع غنی از ریز مغذی ها است و تنها میوه ای است که بیترین ویتامین ث را دارد از این رو خاصیت انتی اکسیدان دارد .از این میوه ترشی و شیرین بودن ان طرفداران زیادی دارد از ان برای انواع دسرها استفاده می شود.این میوه تنها میوه ای است که دارای بروملین است و باعث هضم سریع غذا می شود.

۸۵% آناناس از آب تشکیل شده است و منبع ویتامین های A و C ، پتاسیم، فسفر، کلسیم و فیبرها محسوب می شود.

 

مقابله با رادیکال های آزاد

اناناس به دلیل داشتن انتی اکسیدانی که دارد با رادیکال های آزادمقابله می کند که از انواع آسیب های سلولی و پیشگیری از سرطان و همچنین درمان سرطان بسیار مفید است .همچنین مصرف این میوه می تواند ابتلا به تصلب شریان ها و بیماری های عروقی .آرتریت .نقرس و انواع سرطان ها را کاهش می دهد..

کاهش خطر پرفشاری خون

خواص میوه آناناس.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
خواص میوه آناناس

فشار خون بالا جز ناراحتی های قلبی عروقی است که بسیاری از افراد را درگیر می کند که حتی اطلاعی از بیماری خود ندارند. یکی از روش های مقابله و کاهش خطر پرفشاری خون مصرف مقدار زیاد پتاسیم و مصرف کم سدیم است. از همین رو آناناس انتخاب خوبی است زیرا به ازای هر ۱ میلی گرم سدیم و ۱۹۵ میلی گرم پتاسیم دارد.

بهبود هضم غذا

کسانی که مشکلات گوارشی دارند مثل یبوست یا معده ان ها دیر غذا را هضم میکند.توصیه می شود حتما از این میوه استفاده کنند.این گیاه به دلیل داشتن مقدار زیاد فیبر و انزیم های مفید بسیار مفید است.فیبر ها به حرکت روده کمک کرده و از یبوست جلوگیری می کند و انزیم های مفید ان به هضم غذا کمک می کند تا ریز مغذی ها بهتر جذب شود به ویژه عملکرد ضد التهابی ان برای پیشگیری از نفخ مفید است. .

تقویت سیستم ایمنی

خواص میوه آناناس.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
خواص میوه آناناس

ویتامین C و بروملین سیستم ایمنی را تقویت می کنند و پاسخ بدن به عفونت های ناشی از ویروس ها و باکتری ها را بهبود می دهد. بروملین مانند داروی ضد انعقاد طبیعی عمل می کند و باعث تغییرات مثبتی بر گلبول های قرمز شده و در نتیجه دفاع ایمنی را تحریک می کنند.

تحکیم استخوان ها

بیشتر مردم خواص آناناس را نمی دانند.اما باید بدانید که این میوه فقط برای درست کردن انواع دسرها نیست بلکه خواص دارویی بالایی نیز دارد .این میوه سرشار از منیزیم است که این ماده معدنی به جذب کلسیم کمک میکند و جذب کلسیم را بالا می برد که این عملکرد برای استخوان ها مفید است.یک فنجان اناناس می تواند۷۵درصد از نیاز روزانه بدن به منیزیم را تامین کند..

تمیز کننده دندان ها

عملکرد ویتامین C موجود در آناناس باعث می شود تا پلاک های دندانی جمع شده روی دندان ها از بین برود. همچنین برای پیشگیری از بیماری های لثه ها و دندان ها نیز عالی است.

حفظ سلامت بینایی

خواص میوه آناناس.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
خواص میوه آناناس

آنتی اکسیدان های موجود در آناناس به خصوص بتا کاروتن ها به حفظ سلامت بینایی کمک می کند و از بروز استحاله ماکولای چشمی پیشگیری می کند.

محافظت از قلب

رادیکال های آزاد می توانند عامل تصلب شریان ها، اختلالات جریان خون و کلسترول باشند. مصرف منظم آناناس نه تنها با این مولکول های مضر مقابله می کند بلکه مانع از ناراحتی های قلبی نیز می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط