خواص میوه زیتون

خواص میوه زیتون

خواص میوه زیتون
خواص میوه زیتون

زیتون درختچه ای است که قد ان تقریبا به سه متر می رسد در شرایط مساعد رشد می کند.که ارتفاع ان به مرور به یک متر و تنه آن به سه متر می رسد.چوب این درخت بسیار خشک.مقاوم است.رنگ ان زرد و دارای خط های قهوه ای رنگ می باشد. .

از چوب زیتون برای تهیه اشیاء چوبی ظریف استفاده می شود . برگهای آن سبز رنگ ، بیضوی و دراز و بوضع متقابل یکدیگر بر روی ساقه قرار گرفته اند .

زیتون اکثرا در اوایل تابستان شروع به گل دادن می کند و کم کم میوه ان رشد می کند و در اواخر همان فصل تابستان میوه ان به ثمر می رسد.ابتدا زیتون به رنگ سبز است و به مرور زمان رنگ ان تغییر کرده و به رنگ های بنفش.قهوه ای و بعد سیاه تبدیل می شود.که در اواخر پاییز وقت برداشت این میوه است رنگ ان کلا سیاه می شود.

خواص دارویی زیتون:

خواص میوه زیتون
خواص میوه زیتون

زیتون رسیده از نظر طب قدیم ایران گرم و قابض است و میوه نارس زیتون سرد و خشک است و روغن زیتون گرم و خشک است . برگ درخت زیتون نیز گرم و خشک می باشد دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پائین آوردن فشار خون می باشد .

بدین منظور باید ۲۰ عدد برگ زیتون را داخل ۳۰۰ گرم آب ریخته و آنرا بمدت ۱۵ دقیقه بجوشانید . سپس کمی قند بآن اضافه کرده و به مقدار یک فنجان دوبار در روز از آن بنوشید .

بعد از دو هفته باید بمدت ۸ روز نوشیدن این دم کرده را قطع کنید و سپس ادامه دهید روغن زیتون نرم کننده و صفرا بر است روغن زیتون دفع کننده سنگ کیسه صفرا است برای این منظور باید آنرا با آبلیمو مصرف کرد روغن زیتون کرم کش است روغن زیتون برای رفع سرفه های خشک مفید است برای رفع خارش گزیدگی حشرات ، روغن زیتون را به محل گزیدگی بمالید بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی دارد.
برای رفع خشکی لثه ، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغن زیتون را بمقدر مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید دم کرده برگ درخت زیتون تب بر است جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و روماتیسم است.

برای سرباز کردن جوشها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک بمالید دم کرده و جوشانده پوست درخت زیتون تب بر و درمان کننده مالاریا است پماد میوه نارس زیتون برای سوختگی مفید است.
جویدن برگ زیتون برای از بین بردن زخم های دهان مفید است.

خواص میوه زیتون
خواص میوه زیتون

توضیحات :

روغن زیتون برای هیچ کس مضر نیست و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند فقط میوه تازه و یاقوتی آن معده راسست می کند و ممکن است تولید استفراغ کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط