خواص میوه کیوی

خواص میوه کیوی

خواص میوه کیوی
خواص میوه کیوی

کیوی سرشار از ویتامین است .بیشترین ویتامین ان شامل ویتامین ث است.دو عدد کیوی برابر است برا یک عدد پرتقال.کیوی باعث می شود سیستم دفاعی بدن بالا برود و از پیری زود رس و استرس جلوگیری می کند.این میوه بسیار مقوی است و برای درمان بسیاری از بیماریها مفید است.برای بهبود زخم.جذب اهن را بالا می برد.سلامت استخوان ها.رگ های خونی و سلامت دندان ها مفید است.به دلیل داشتن ویتامین ث است از کلسترول جلوگیری کرده و باعث کاهش ان می شود.این میوه سیستم دفاعی بدن را تقویت و از اسیب های سلولی سرطان زا جلوگیری می کند. .

کیوی و افزایش سروتونین:

با خوردن کیوی میزان سروتونین؛ یکی از ناقل‌های عصبیِ (نروترنسمیترها) فعال در سیستم عصبی مرکزی و دستگاه گوارش افزایش می یابد. نقش سروتونین در لوله‌ گوارش این است که هضم غذا را کنترل می ‌کند در حالی ‌که در سیستم عصبی مرکزی نقش کنترل خلق و خوی، خواب، اشتها، قدرت یادگیری و حافظه را بر عهده دارد. سروتونین همچنین در ساخت استخوان ‌ها نقش دارد.

کیوی، منبع بسیار خوب منیزیم و پتاسیم:

مطالعات نشان می دهد که دو کیوی متوسط ۳۰ میلی گرم منیزیم دارد. این ماده معدنی برای عملکرد عضلات بسیار مهم است و سطح انرژی را افزایش می دهد. پتاسیم موجود در کیوی ۲۰ درصد از موز بیشتر است و یک ماده معدنی عالی برای کنترل فشار خون، کاهش خطر ابتلا به سنگ کلیه، پوکی استخوان و سکته مغزی به شمار می رود.

کیوی و تنفس آسان تر:

خواص میوه کیوی
خواص میوه کیوی

انجمن ریه آمریکا اعلام کرده که یک فرد بالغ نزدیک به ۲۰ هزار بار در روز تنفس می کند. کودکانی که ۵ تا ۷ عدد کیوی در هفته می خورند دچار خس خس سینه کمتری می شوند و تنگی نفس و سرفه شدید شبانه در آنها کاهش می یابد.

کیوی و کاهش خطر ابتلا به نابینایی مرتبط با سن:

کیوی حاوی لوتئین یعنی سلطان آنتی اکسیدان ها است که از کوری مرتبط با سن جلوگیری می کند. همچنین سبب محافظت از چشم ها از انواع مختلف آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد می شود.

کیوی و مدیریت قند خون:

کیوی بدون چربی است. دو عدد کیوی به تنهایی حاوی فیبر بسیار بالا است و گزینه خوبی است برای کسانی که مدیریت قند خون باید داشته باشند. کیوی میوه خوبی برای سلامت قلب، تنظیم هضم غذا و مدیریت کلسترول است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط