خواص میوه گلابی

خواص میوه گلابی

خواص میوه گلابی
خواص میوه گلابی

 

گلابی یکی از آن میوه های پرخاصیت است که به مصرف آن توصیه های زیادی شده است.

گلابی میوه پر خاصیتی است که برای معده بسیار مفید بوده که خوردن ان بعد از غذا بسیار خوبتر است تا ناشتا.زیرا خوردن ان باعث حضم غذا میشود.این میوه در ایران نزدیک به نود نوع است که در فصل های مختلف وارد بازار میشود.که هر کدام از این گلابی ها دارای اندازه رنگ و شکل مختلفی هستند.از این میوه حتی در اشپزی هم مصرف می شود.گلابی سرشار از مواد مغذی است.

 

خواص گلابی

گلابی میوه ای است که بیشتر ان اب است.خوردن ان باعث ابرسانی بدن و مرطوب کننده است.کسانی که میخواهند لاغر شوند استفاده از این میوه را توصیه می کنیم.باعث پر کردن معده و سیر شدن طولانی مدت می شود.بیشتر ورزشکاران از این استفاده می کنند.این میوه فاقد چربی است و از نوع قند ساده است.برای افرادی که دیابت.بیماری های قلبی.فشار خون بالا.کم خونی و چاقی مفرط هستندتوصیه می شود.
گلابی برای یبوست.کلسترول خون و کسانی که عده حساسی دارند مفید است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

خواص میوه گلابی
خواص میوه گلابی

 

تجمع اسیدهای صفراوی در روده باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان کلورکتال و بسیاری از مشکلات روده ها می شود. فیبرهای موجود در گلابی سلامت روده ها را تضمین کرده و خطر ابتلا به سرطان کولون را کاهش می دهند. از طرف دیگر مواد مغذی این میوه مانع از تشکیل سلول های سرطانی در مری و معده می شود.

 

کنترل دیابت

 

از آنجایی که گلابی شاخص گلیسمی پایینی دارد یک دسر یا میان وعده مناسب برای افراد مبتلا به دیابت محسوب می شود. اگر دیابت دارید زمانی که هوس خوردن یک میوه شیرین به سرتان می زند بهتر است یک عدد گلابی مناسب انتخاب کنید.

 

بهبود عملکرد گوارشی

خواص میوه گلابی
خواص میوه گلابی

 

گلابی نقش مهمی در روند هضم و گوارش دارد. یک عدد گلابی در روز ۲۰ درصد فیبرهای مورد نیاز بدن را تأمین می کند. در واقع این میوه مانند یک ماده ی لیزکننده ی طبیعی روده ها عمل می کند و به دفع سریع مدفوع و پیشگیری از یبوست کمک زیادی می کند. این میوه همچنین باعث تحریک ترشحات گاستریک شده و برای افرادی که دچار اسهال شده اند نیز مفید است.

 

کاهش فشار خون بالا

 

گلابی حاوی میزان زیادی پتاسیم است در نتیجه به سلامت قلب کمک زیادی می کند. پتاسیم یک ماده ی مغذی برای عروق خونی محسوب می شود. این میوه باعث کاهش فشار خون شده و از تشکیل لخته های خونی مسئول آسیب یا بیماری های قلب و عروق پیشگیری می کند. گلابی همچنین باعث افزایش جریان خون در کل بدن شده و ارگان ها و بافت ها را اکسیژن رسانی می کند. به این ترتیب نیز امکان بیماری های قلبی عروقی یا سکته های قلبی را نیز کاش می دهد.

دیگر فواید گلابی

خواص میوه گلابی
خواص میوه گلابی

 

خواص گلابی به همین موارد ختم نمی شود. این میوه حاوی پکتین است و به این ترتیب نیز میزان کلسترول خون را کاهش می دهد. اگر می خواهید سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید و بیماری های زمستانی را از خود دور سازید به این میوه اعتماد کنید. گلابی به بدن کمک می کند تا کلسیم استخوان ها را حفظ کند و به این ترتیب بروز پوکی استخوان به تأخیر می افتد.

 

این میوه به دلیل دارا بودن اسید فولیک از بروز بیماری های دوران جنینی پیشگیری کرده و سلامت خانم های باردار را ارتقا می دهد. برای پیشگیری از کرامپ های عضلانی نیز می توانید به این میوه اعتماد کنید چون حاوی میزان قابل توجهی پتاسیم است. ماسک تهیه شده از این میوه برای بهبود سلامت پوست و موها مؤثر است و آن را بخشی از رژیم غذایی تصفیه کننده و لاغری می دانند.

 

روش انتخاب گلابی

 

البته که این روزها در بازارهای میوه و تره بار میوه را فله ای می دهند. اما اگر خودتان دست به انتخاب می زنید بهتر است نکاتی را رعایت کنید. گلابی های سفت که پوستی نرم و بدون ضرب خوردگی دارند را خریداری کنید. از انتخاب گلابی های شل یا ضرب دیده خودداری کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط