خواص هویج فرنگی

خواص هویج فرنگی

هویج دارای بسیار زیاد ویتامین آ می باشد که این یکی از مهمترین خواص هویج فرنگی می باشد. .یک فنجان آب هویج دارای مقدار فراوانی ویتامین آ می باشد.یکی از بزرگترین تولید کنندگان هویج در دنیا کشور چین است و بعد از ان کشور روسیه و بعد امریکا می باشد.هویج جزء ده محصول اقتصادی در دنیا می باشد.
برای اینکه از پیری چشم و اب مروارید را به تاخیر بی اندازیم بهترین راه استفاده از میوه ها و سبزیجات برگدار است به ویژه افرادی که در شب دچار کم بینی می شوند.

فواید روغن بذر هویج

خواص هویج فرنگی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
خواص هویج فرنگی

 

یونانی ها و رومی ها از ترکیب روغن بزر هویج و روغن لیمو معجونی ساخته بودند که از ان برای بیماری های گوارشی و پوستی استفاده می کردند.از رایحه درمانی ان بسیار استفاده می توان کرد که باعث آرامش.تجدید قوا بسیار مفید است.اما استفاده از ان برای زنان شیر ده و باردار بسیار مضر است.

درمان لک پوست با هویج

با خوردن آب هویج می‌توانید جای لک وخراش پوست خود را از بین ببرید. پوره هویج هم برای این کار مناسب است (باقیمانده پس از آبگیری هویج)

 

هویج ضد پیری

خواص هویج فرنگی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
خواص هویج فرنگی

 

بعلت دارا بودن کولاژن باعث سفت شدن پوست شده و از افتادگی آن جلوگیری می‌‌کند.

 

رفع خشکی پوست

 

کمبود پتاسیم دربدن موجب خشکی پوست می‌‌شود. از آن جایی که هویج پتاسیم زیادی دارد مانع خشکی پوست خواهد شد.

 

هویج وبیماریهای پوستی

خواص هویج فرنگی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
خواص هویج فرنگی

هویج مانع بیماری های پوستی نظیر آکنه.حساسیت.خارش.کورک می شود.اما خوردن زیاد ان باعث زردی پوست می شود.از جوشانده برگ هویج برای شتشو ترک پا خا استفاده کنید بسیار مفید است.همچنین از عصاره هویج برای تامین طراوت و شادابی پوست مفید است.مانند خیار.توت فرنگی و کاهو

ضدآفتابی قوی

مصرف آب هویج باعث آماده سازی پوست برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌‌شود.برای اینکه پوستتان را برای قرار گرفتن در معرض آفتاب آماده کنید از چند هفته قبل به طور مرتب آب هویج میل کنید. البته کرم ضدآفتابتان را هیچ وقت فراموش نکنید چون هیچ ماده غذایی به تنهایی نمی تواند جای کرم را بگیرد.

کالری

خواص هویج فرنگی.اکسیر سامتی.عرق بوقناق
خواص هویج فرنگی

آب هویج یک نوشیدنی بسیار کم کالری است. یک لیوان آب هویج کمتر از ۱۰۰ کالری دارد. لذا برای کسانی که رژیم لاغری دارند، مفید است.آب هویج با دارا بودن کالری کم و مقادیر زیادی ویتامین و املاح ضروری، در مقایسه با یک نوشیدنی مغذی پرکالری، نوشیدنی مطلوبی برای شما خواهد بود.برای ورزشکاران و وزنه برداران، مقدار کالری آب هویج را می‌توان با مخلوط کردن آن با ماست، شیر، بستنی یا پودرهای پروتئینی افزایش داد.

تقویت موی سر

خوردن آب هویج یکی از بهترین راههای تقویت موی سر می‌‌باشد زیرا ویتامین و املاح زیادی در آن موجود است که همگی برای تقویت موی سر مفید هستند. ویتامین C و E موجود در آن به بهبود جریان خون در کف سر کمک نموده و مانع ضعیف شدن موها وسفید شدن آنها می‌‌شود.

ماسک مرطوب کننده صورت

هویج دوقاشق چایخوری

عسل یک قاشق چایخوری

خامه یک قاشق چایخوری

روغن زیتون چند قطره

درباره نویسنده

مطالب مرتبط