خواص پوست میوه ها

خواص پوست میوه ها

خواص پوست میوه ها
خواص پوست میوه ها

پوست بعضی از میوه ها بسیار مفید است و خاصیت زیادی دارد.همچنین خاصیت دارویی نیز دارنداز این رو پوست بعضی میوه ها را دور نریزید.

یک پرتقال متوسط حاوی ۶۰ فلاونوئید و ۱۷۰ غذای گیاهی متفاوت است که برای پوست، سیستم بدن و همچنین خانه شما بسیار سودمند است. فلاونوئید مذکور بدن را در برابر سرطان و پوکی استخوان بیمه می کند. از آنجا که پوست پرتقال تلخ است، هضم غذا را بهبود بخشیده و سرعت سوخت و ساز را بالا می برد. همچنین به تهوع، استفراغ و سوزش سردل کمک می کند.

 

پودر شده پوست پرتقال نیز میزان سرفه و آسم را کاهش داده و به بهبود سیستم تنفسی کمک می کند.

از خواص خوراکی پوست پرتقال می توان به طعم دهی عالی آن اشاره کرد. آب نبات های ساخته شده از پوست پرتقال اشتها را بهبود می بخشند و به دلیل دارا بودن ویتامین ث، سیستم دفاعی بدن را نیز تقویت می کند.

 

پوست موز

خواص پوست میوه ها
خواص پوست میوه ها

 

پوست این میوه نیز سرشار از آنتی اکسیدان ها، موادمعدنی و ویتامین ها می باشد که به طور طبیعی بیماری ها را درمان کرده و به بازسازی سلول ها کمک می کند.

پوست موز در تسکین پوست، کاهش خارش در هنگام گزش حشرات و بهبود سریع زخم ها و کبودی ها بسیار موثر است. همچنین، مصرف منظم و قراردادن بر روی گونه و صورت باعث سفت شدن پوست می شود و با کاهش چین و چروک همراه است.

نکته بسیار جالب اینجاست که با ماساژ پوست موز بر روی دندانها به مدت چند هفته شاهد تاثیرات عجیب آن در سفید کردن دندان خواهید بود.

اگر از وجود زگیل در بدن خود رنج می برید، کافی است تکه ای از پوست این میوه را هرشب تا صبح بر روی آن قرار دهید. این کار را به مدت یک هفته انجام دهید.

شواهد نشان داده است که پوست موز در کاهش سردرد فوق العاده عمل می کند، تنها کافی است آن را بر روی پیشانی قرار داده و اجازه دهید تا مواد مغذی جذب پوست گرد.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط