خواص پونه کوهی

خواص پونه کوهی:

خواص پونه کوهی
خواص پونه کوهی

پونه از خانواده نعناع است وبرای هضم غذا مفید می باشد جویدن نعناع و پونه برای بر طرف کردن سکسکه مفید است و ضد تشنج و آرام کننده اعصاب است به درمان اسهال و بیماری های روده ای کمک می کند همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین a , b , است.

موارد استفاده و خواص پونه کوهی:

نیرو بخش.دافع باد شکم.تشنج زدا.تسکین دهنده درد های عادت ماهیانه است و بدون کم کردن جریان عادی خون ریزی عادت ماهانه را متعادل و منظم می کند.
مصرف ان برای رفع سو هضم بسیار مفید است.
به صورت دارو از ان کم استفاده شده است.

خواص پونه کوهی و خواص درمانی:

خواص پونه گیاهی
خواص پونه گیاهی

پونه کوهی از بهترین گیاهان تقویت کننده بشمار می رود مصرف پونه کوهی کار روده ها را منظم می کند درد معده و بی اشتهایی را تسکین می دهد و برای ناراحتی های کبدی بسیار موثر است دم کرده پونه برای اسهال اسهال خونی و اسهال های باسیلی و همچنین ناراحتی های عصبی اختلالات گوارشی مفید و موثر است دم کرده پونه تقویت کننده خوبی است اگر گاهی پس از صورف غذا در معده احساس سنگینی نمودید و یا غذا را ترش کردید و یا به کلی ناراحت شدید می توانید از این دم کرده استفاده کنید

قسمت های قابل استفاده:

سر شاخه های گل دار

مقدار مصرف مجاز پونه کوهی:

برای درمان انگل های روده ای ۲۰۰ میلی گرم از روغن پونه کوهی سه بار در روز به مدت ۶ هفته مصرف شود.

عوارض جانبی و احتیاطات پونه کوهی:

خوردن پونه کوهی می تواند سبب ناراحتی معده در برخی افراد شود علاوه بر این، کسانی که به گیاهان متعلق به خانواده نعناع مانند ریحان، سنبل، نعناع و مریم گلی حساسیت دارند باید مراقب باشند چرا که آنها نیز ممکن است به پونه واکنش های آلرژیک داشته باشند.
بارداری و شیردهی: پونه کوهی خوراکی در مقادیر دارویی در دوران بارداری نباید مصرف شود زیرا خطر سقط جنین با مصرف پونه کوهی وجود دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط