خواص پونه کوهی* عرقیات گیاهیHome

خواص پونه کوهی:

خواص پونه کوهی

خواص پونه کوهی

پونه از خانواده نعناع است وبرای هضم غذا مفید می باشد جویدن نعناع و پونه برای بر طرف کردن سکسکه مفید است و ضد تشنج و آرام کننده اعصاب است به درمان اسهال و بیماری های روده ای کمک می کند همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین a , b , است.

موارد استفاده و خواص پونه کوهی:

نیرو بخش.دافع باد شکم.تشنج زدا.تسکین دهنده درد های عادت ماهیانه است و بدون کم کردن جریان عادی خون ریزی عادت ماهانه را متعادل و منظم می کند.
مصرف ان برای رفع سو هضم بسیار مفید است.
به صورت دارو از ان کم استفاده شده است.

خواص پونه کوهی و خواص درمانی:

خواص پونه گیاهی

خواص پونه گیاهی

پونه کوهی از بهترین گیاهان تقویت کننده بشمار می رود مصرف پونه کوهی کار روده ها را منظم می کند درد معده و بی اشتهایی را تسکین می دهد و برای ناراحتی های کبدی بسیار موثر است دم کرده پونه برای اسهال اسهال خونی و اسهال های باسیلی و همچنین ناراحتی های عصبی اختلالات گوارشی مفید و موثر است دم کرده پونه تقویت کننده خوبی است اگر گاهی پس از صورف غذا در معده احساس سنگینی نمودید و یا غذا را ترش کردید و یا به کلی ناراحت شدید می توانید از این دم کرده استفاده کنید

قسمت های قابل استفاده:

سر شاخه های گل دار

مقدار مصرف مجاز پونه کوهی:

برای درمان انگل های روده ای ۲۰۰ میلی گرم از روغن پونه کوهی سه بار در روز به مدت ۶ هفته مصرف شود.

عوارض جانبی و احتیاطات پونه کوهی:

خوردن پونه کوهی می تواند سبب ناراحتی معده در برخی افراد شود علاوه بر این، کسانی که به گیاهان متعلق به خانواده نعناع مانند ریحان، سنبل، نعناع و مریم گلی حساسیت دارند باید مراقب باشند چرا که آنها نیز ممکن است به پونه واکنش های آلرژیک داشته باشند.
بارداری و شیردهی: پونه کوهی خوراکی در مقادیر دارویی در دوران بارداری نباید مصرف شود زیرا خطر سقط جنین با مصرف پونه کوهی وجود دارد.

مطالب سایت را به اشتراک بگذارید

Comments

خواص پونه کوهی — بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *