خواص کدو حلوایی

خواص کدو حلوایی

خواص کدو حلوایی
خواص کدو حلوایی

کدو حلوایی که نام دیگر ان کدو تنبل است.که به شکل گرد یا گلابی شکل است.که پوست بسیار کلفتی دارد اما در زیر انپوست کلفت دنیای خاصیت وجود دارد.منبع بسیار زیاد بتاکاروتن است که برای پروستات و چشم ها بسیار خوب استو خاصیت ضد سرطانی دارد.

خواص تخمه کدو حلوایی

پژوهشگران طبق تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن که تخمه کدو تاثیر مثبتی بر روی پروستات دارد.از ان برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات استفاده می کنند.مواد داخل تخمه کدو بر روی ادرار تاثیر می گذارد و همچنین روی ارگان ها نیز تخم کدو تاثیر گذار است.

کدو حلوایی باعث کاهش سرطان

خواص کدو حلوایی
خواص کدو حلوایی

کدو حلوایی هم مثل هویچ به دلیل رنگ ان دارای کاراتنوئید است.کدو حلوایی به دلیل انتی اکسیدانی که دارد که ضد سرطان است و برای بیماری های قلبی.عروقی موثرند.پژوهش ها نشان می دهد با استفاده از سبزیجاتی که دارای کاروتنوئید هستند باعث کاهش سرطان ها به ویژه سرطان پروستات .سینه و کولون می شود و توصیه می شود مصرف مواد نارنجی رنگ را به دلیل داشتن کاروتنوئید در سبد غذایی خود جای دهید.

مقایسه‌ی ارزش غذایی هویج و کدو حلوایی

هویج نیز مانند کدوتنبل جزو سبزیجات نارنجی و سرشار از بتاکاروتن می‌باشد.

کدوتنبل و قند خون

دانشمندان سالها پیش به این نتیجه رسیدند که کدو تنبل می تواند به کاهش قند خون در انسان ها و حیوان ها دارد.اثرات مثبت کدو به کاروتنوئید هاو برخی از پلی ساکاریدهای ان ان مربوط می شود.البته کدو تنبل می تواند با استفاده از مصرف زیاد آن قند خون را بالا ببرد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط