خواص کدو سبز

خواص کدو سبز

خواص کدو سبز
خواص کدو سبز

کدو سبز دارای ویتامین سی بالایی است و از بیماری هایی نظیر اسکوربوت.کبودی…پیشگیری میکند.و از بیماری هایی نظیر ام اس سرطان کولون جلوگیری می کند.کدو سبز دارای خواص ضد سرطانی است.بیشتر مواد موجود در کدو سبز برای جلوگیری از گرفتگی عروق و بیماری های قلبی در دیابتی ها کمک می کند و همچنین خطر حمله قبی و سکته مغزی را به وسیله فشار خون کاهش می دهد.از این رو کدو سبز یکی از بهترین سبزیجات ها است که برای مبارزه با بیماری هاست.که حاوی مواد انتی اکسیدان و ضد التهابی میباشد.

کاهش علائم بیماری

کدو سبز به علت ویتامین سی بالایی که دارد بیماری اسم را درمان میکند..کدو سبز دید شما را بهتر میکند و برای چشم ها بسیار خوب است و از سکته قلبی جلوگیری میکند و خطر حمله قلبی را کاهش می دهد.همچنین عصاره کدو سبز به تخفیف علائم بزرگی خوش خیم پروستات کمک میکند.فیتونوترینت های موجود در کدو سبز عامل این تسکین است.مس موجود در این سبزی به کاهش علائم دردناک ارتریت روماتوئید کمک می کند.

خواص ضد پیری

خواص کدو سبز
خواص کدو سبز

کدو سبز دارای ترکیبات ضد پیری است.انتی اکسیدهای موجود در ان موجب تقویت حافظه و کاهش مشکلات وابسته به سن به میزان چهل درصد می شود. غنی از مواد مغذی کدو سبز به عنوان یک منبع بسیار بالای ویتامین ها است.کهدارای منیزیم.پتاسیم.فیبر مس. فولات.فسفر .ریبوفلاوین شناخته شده است و همچینین یکی از منابع منگنز می باشد.

دیگر فواید

علاوه بر خواص متعدد و مفید کدو سبز بر سلامتی، این سبزی به عنوان عضو اصلی یا اجزای جدایی ناپذیر سالادها، خورش ها، سوپ‌ها و… به کار برده می‌شود. کدو سبز معمولاً از آن دسته موادی است که در تمام مدت سال، یا حداقل بیشتر آن، در اختیار و در دسترس شماست پس آن را به‌طور مرتب در غذاهای‌تان استفاده کنید تا از بیماری‌ها در امان باشید.

کاهش وزن

کدو سبز حاوی بیش از ۹۵ درصد آب می‌باشد که آن را به عنوان یکی از بهترین غذاها برای افرادی که رژیم دارند، مطرح می‌کند. کدو سبز همچنین حاوی کالری کمی است، به‌طوری که هر ۱۰۰ گرم آن فقط حدود ۲۵ کالری دارد. علاوه بر این مشخص شده است که کدو سبز متابولیسم یا سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط