خواص گیاه بادمجان

خواص گیاه بادمجان

خواص گیاه بادمجان
خواص گیاه بادمجان

بادمجان گیاهی است عربی که ارتفاع ان بین ۶۰ تا ۷۰ سانتیمتر است .ساقه این گیاه دارای کرک میباشد و تنه ی ان ظخیم است.برگ های ان به شکل بیضی و سر برگ ها باریکتر است.شکوفه های ان به رنگ بنفش است و خود گیاه به شکل گرد دراز یا باریک است که در سه رنگ بنف .مشکی و زرد و سفید دیده می شود.این گیاه گرمی است و نفخ اورد .از زیاده روی در خوردن ان باید پرهیز کرد.
این گیاه که جزو سبزیجات است و از دسته سیب زمینی ها است.این گیاه ابتدا در هند کاشت و برداشت می شده و به کشور های مختلف را یافته است .بعد از ان چین به کاشت ان پرداخته است.در کشور انگلستان ان را به نام کدوی گینه ای می نامند.
این گیاه در تمام سال وجود دارد و گیاه چهار فصل است.

خواص داروئی:

خواص گیاه بادمجان
خواص گیاه بادمجان

بادمجان بر خلاف شکل ظاهری که دارد بی بو و بی رنگ است و همه فکر می کنند که گیاه بی خاصیتی است.اما این گیاه بسیار کم کالری است و به درد افرادی می خورد که می خواهن وزن کم کنند زیرا بادمجان تمامی مواد مفید و ویتامین ها و مواد معدنی را دارد و به بدن می رساند.

 

۱)بادمجان را حتما باید بحالت کاملا رسیده مصرف کرد زیرا خام آن طعم تلخ درد و در آنهائیکه آسم و برونشیت دارند باعث تحریک این بیماریها می شود.
۲)بادمجان بعلت دارا بودن آهن در رفع کم خونی داروی موثری است .

 

۳)بادمجان را می توان برای از بین بردن ورم و التهاب روی عضو ملتهب گذاشت .

 

۴)دانه بادمجان ایجاد یبوست می کند .

 

۵)ریشه بادمجان و شاخه های خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد.
۶)خوردن بادمجان گرفتگی رگها را باز می کند و شخص را ازخطرسکته قلبی محفوظ می درد .

 

۷)بادمجان برطرف کننده یبوست است .

 

۸)برگها و پوست سیاه بادمجان را اگر بجوشانند این جوشانده درمان اسهال خونی است .

 

۹)جوشانده ریشه بادمجان درمان بیماری آسم است.

 

۱۰)بادمجان مقوی معده است .

 

۱۱)اگر بادمجان را بسوزانند و خاکستر آن را با سرکه خمیر کنند و به زگیل بمالند زگیل کنده خواهد شد .

مضرات بادمجان:

خواص گیاه بادمجان
خواص گیاه بادمجان

بادمجان با همه خواصی که گفته شد نباید مورد استفاده اشخاصیکه بواسیر و یا درد چشم دارند قرار گیرد زیرا بیماری آنها را تشدید می کند . اینگونه اشخاص اگر می خواهند بادمجان بخورند بهتر است آنرابا گوشت و روغن و یا سرکه بپزند و بخورند .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط