خواص گیاه زعفران

خواص گیاه زعفران

خواص گیاه زعفران
خواص گیاه زعفران

زعفران گیاهی است که در جنوب غربی اسیا و اسپانیا و اروپا روییده میشود.دارای شش گلبرگ بنفش و سه رشته کلاله قرمز رنگ می بابشد.قسمت مورد استفاده ان گل ان یعنی همان کلاله قرمز رنگ است.کلاله ان حاوی مواد معدنی.چربی و موسیلاژ است عطر و بوی زعفران به علت داشتن اسانس بی رنگ تروین دار و یک ترکیب اکسیژن دار و همراه با سینئول می باشد.رنگین بودن زعفران به علت داشتن کروسین می باشد.

زعفران گیاه با ارزش است .

 

ارزش غذایی زعفران

 

زعفران چاشنی و رنگ دهنده غذا می باشد زعفران موجب کاهش چربی و کلسترول خون می گردد. زعفران آرام بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پیشگیری کننده از بیماریهای قلبی و سرطان، تقویت کننده حافظه و کاهش دهنده فشار خون است. از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بیماریهای پوستی، بیماری های چشم، عفونت ادراری، یرقان، پیش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شکم ، درمان معده درد و درمان کم خونی استفاده می شود.زعفران به هضم غذا کمک می کند و تقویت کننده معده می باشد و به عنوان مسکن بویژه در دردهای لثه کاربرد دارد.

زعفران گیاه ضد افسردگی

خواص گیاه زعفران
خواص گیاه زعفران

زعفران ضد افسردگی است و خاصیت نشاط اوری دارد و همچنین خنده اور است .تحقیقات نشان داده است که زعفران در غذا و نوشیدن ان برای تقویت اعصاب توصیه می شود.از الزایمر و پارکیسون جلوگیری می کند و برای کم خوابی خوب است.

خواص ضد سرطانی زعفران

زعفران خواص ضد سرطانی دارد یک داروی ضد تومور و جمع کننده رادیکال ها ازاد عمل می کند از این رو خاصیت ضد سرطانی دارد.

مضررات مصرف بی رویه زعفران:

مصرف بی رویه زعفران مضر می باشد و باعث استفراغ، کاهش ضربان قلب، خون ریزی از بینی، خون ریزی از پلک ها و لب و موجب سر گیجه، بی حالی، زردی پوست و عوارض خطرناک دیگر می شود که این عواقب حتی می تواند منجر به مرگ شود.

زعفران عامل سقط جنین و یا برطرف کننده سخت زایی می شود.
خوردن زعفران در هنگام بارداری شخص را برای زایمان اسان اماده می کند.اما در سه ماه اول بارداری که جنین در حال شکل کیری اندام ها است نباید مصرف شود و مضر است و احتمال سقط جنین است.بعد از سه ماه بارداری مصرف ان خوب است و زایمان را راحت تر می کند..

مقدار مناسب و مجاز مصرف زعفران در ماه:

خواص گیاه زعفران
خواص گیاه زعفران

مصرف سه گرم زعفران برای هر نفر در ماه بسیار سالم و سودمند می باشد و مصرف بیش از ۵ گرم آن برای هر نفر در ماه مضر می باشد. اما مصرف ۵ گرم زعفران در یک وعده غذائی می تواند منجر به مرگ انسان گردد.

نگهداری از زعفران:

زعفران را دور از نور خورشید و در جایی که رطوبت نباشد و در ظرف شیشه ای یا فلزی نگهداری شود.اسانس و بوی زعفران قابل تبخیر شدن است با درب ظرف ان حتما بسته باشد.در غیر این صورت خواص دارویی بو و عطر خود را از دست می دهد.

مصارف زعفران :

زعفران به دلیل بو رنگ و عطر و خواص دارویی که دارد از ان استفاده های زیادی می شود.از ان در شیرینی پزی ها و در صنایع غذایی :سوسیس سازی ها .در دارو سازی ها برای داروهای ضد افسردگی.در نساجی مثل رنگ کردن پارچه .نخ..در تولید مشروبات الکلی و غیر الکلی استفاده های زیادی می شود..

درباره نویسنده

مطالب مرتبط