خواص گیاه زنجبیل

خواص گیاه زنجبیل

خواص گیاه زنجبیل
خواص گیاه زنجبیل

زنجبیل خواص فوق العاده ای دارد.زادگاه ان در آسیای جنوب شرقی ست.گوشت این میوه به رنگ زرد.سفید یا قرمز است و دارای عطر و طعم فوق العاده ای است.از این گیاه سال ها است که برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.در این جا میخواهیم به خواص این گیاه بپردازی.

 

زنجبیل برای درمان سرطان تخمدان

این گیاه در درمان سرطان تخمدان کمک میکند .نتایج تحقیقات نشان می دهد پودر زنجبیل بر روی سلول های سرطانی تاثیر گذار است و برای از بین بردن انها کمک میکند.توصیه می شود از این ادویه در غذاهایتان به عنوان چاشنی استفاده کنید.از این چاشنی می توان در شیر و چای یا حتی در شیرینی پزی نیز استفاده کرد.

 

زنجبیل برای رفع حالت تهوع صبحگاهی

 

نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ریزوم این گیاه به اندازه‌ی ویتامین B6 در درمان حالت تهوع صبحگاهی موثر است. توجه داشته باشید که خاصیت ضد استفراغ زنجبیل در حد یک شهرت کاذب نیست بلکه این گیاه واقعاً حالت تهوع دوره‌ی بارداری را رفع می‌کند.

 

 برای مقابله با ماشین گرفتگی یا دریازدگی

 

خیلی‌ها تا سوار اتوبوس یا قطار می‌شوند حالت تهوع می‌گیرند و سفر به کامشان زهر می‌شود. نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد که زنجبیل درمان موثری برای تمام علائم مربوط به ماشین گرفتگی و یا دریازدگی است. در واقع این گیاه پرخاصیت مشکلاتی از قبیل حالت تهوع، سرگیجه، استفراغ، عرق سرد و غیره را از بین می‌برد.

زنجبیل برای کاهش درد و التهاب

 

به عقیده‌ی محققان زنجبیل خواص ضدالتهابی دارد و یک مسکن طبیعی فوق‌العاده است. این ادویه‌ی خوش عطر حاوی ترکیبات ضدالتهابی به نام ژینژرول (جینجرول) می‌باشد که با هر گونه التهاب مقابله می‌کنند. برای همین افرادی که از آرتریت روماتوئید رنج می‌برند می‌توانند از زنجبیل استفاده کنند. به خاطر اینکه ژینژرول موجود در آن باعث کاهش التهاب مفاصل شده و دردهای ناشی از آن را تسکین می‌دهد. توصیه می‌کنیم افرادی که دچار آرتروز و کلا دردهای مفصلی هستند به طور مرتب از ریزوم زنجبیل استفاده کنند.

زنجبیل برای درمان مشکلات معده

خواص گیاه زنجبیل
خواص گیاه زنجبیل

 

از مدت‌ها پیش از زنجبیل به عنوان درمان طبیعی برای مقابله با سوزش معده استفاده می‌شود. برای بهبود مشکلات معده از چای زنجبیلی استفاده کنید.

میل جنسی

عده ای می گویند زنجبیل برای افزایش میل جنسی خوب نیست و عده ای هم می گویند خوب است.
زنجبیل، هم می‌تواند تقویت‌‌کننده نیروی جنسی باشد و هم تضعیف‌کننده آن. به‌عبارت ساده‌تر، مصرف زنجبیل همراه با زرده تخم‌مرغ عسلی باعث تقویت و افزایش قوای جنسی می‌شود و مایع منی را هم زیاد و غلیظ می‌کند. این در حالی است که زیاده‌روی در مصرف آن در افرادی با مزاج گرم می‌تواند باعث تضعیف نیروی جنسی شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط