دارو برای پوست خشک

دارو برای پوست خشک:

دارو برای پوست خشک
دارو برای پوست خشک

ریشه رازیانه این گیاه قدیمی ترین گیاه داروئی است .پنج هزار سال پیش چینی ها اثرات ان را شناخته و به طیق متفاوتی نسخه پیچی می کردند.ریشه این گیاه دارای مواد عطری و روغن است و به حد وفور انتول و فنشون دارد.ریشه گیاه را خشک کرده به طور خفیف بجوشانید و یا به صورت چای مصرف کنید کمپرس با محلول رازیانه پوست خشک پژمرده بی حالت را با طراوت و زنده می کند تازه این گیاه به عنوان لوسیون برای پوست صورت اثر بسیار قوی دارد. چای این گیاه بنوشید و از تخم ان نیز استفتده کنید .رازیانه اثر ارام بخش دارد.روزی دو مرتبه برای پانزده وز این عمل را انجام دهید.

عسل:

دارو برای پوست خشک
دارو برای پوست خشک

عسل دارای خواص زیادی است.ماساژ عسل پوست عصبی و پرش عضلانی چشم و ابرو را ارام می کند .همچنین پوست ترکیده و پوسته پوسته شده را ترمیم می کند بهتر است مقداری عسل را در شیر گرم حل کنید و بمالید.
عسل تازه همراه با کرم های پوست به عنوان بهترین ماسک است .عسل و شیر را به تمام موهای پوست سر و بدن بمالید نتایج زیادی بدست می اورید.برای پوست های حساس و شکننده عسل را همراه هر گیاه داروئی دیگر مخلوط کرده و کمپرس کنید .بعد از مدتی پوست صاف و کشیده و با نشاط می گردد.از نظر غذایی عسل فقط یک قند است .ولی از نظر زیبایی در لوسیون ها نقش بسزایی دارد.موها را می توان با عسل حل کرده در اب جوش بعد از شستشو شانه کرد .موها براق و حالت اهاری به خود می گیرد.

گندم:

دارو برای پوست خشک
دارو برای پوست خشک

کمتر کسی می داند که گندم یک گیاه دارویی است.جوانه گندم و سبوس گندم دارای روغن.پروتئین با کیفیت بالا .هورمون.ویتامین آ.و مولتی ویتامین ب می باشد.جوانه گندم است .خوردن جوانه گندم باعث برطرف شدن خشکی پوست .زبری.پوسته پوسته شدن پوست صورت ساق پا و دست ها می شود.روزانه یک فنجان جوانه گندم با شیر و عسل مخلوط کرده میل کنید.به مدت سی روز این عمل را انجام دهید.در طول این مدت از خوردن برنج و نان اضافی خود داری کنید. جوانه گندم موثرترین ماده زیبایی است. برای ماساژ پوست صورت از سبوس گندم تازه استفاده کنید.سبوس باید از مواد و ناخالصی مبرا باشد.کمی سبوس را با اب گرم مخلوط کنید .بعد از دو دقیقه روی پوست بمالید و پس از یک ربع با اب گرم کافی بشورید.پوست خشک.عصبی .عضلات افتاده و حالت گرفتگی. چهره را برطرف می کند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط