درمان آلرژی ها

روش های درمان آلرژی ها :

زکام، گریپ، آنژین از امراضی است که پیش از هر مرض دیگری در دنیا مسری است. با وجود اینکه برای مبارزه با بیماری ها واکسن های جدیدی اختراع کرده اند و آن را مصرف می کنند با این حال موفق نشده اند ریشه ی این امراض را از بین برده و بشریت را از شر آن راحت کنند. زیرا هر سال این امراض میلیون ها روز کار مردم را به هدر می دهد و همه را خسته و رنجور می سازد.

اگر نمی توانیم بطور قاطع ریشه ی این بیماری ها را از بیخ برکنیم حداقل می توانیم با رعایت یک زندگی بهداشتی، از شیوع و سرایت این امراض جلوگیری کنیم و اگر مبتلا شدیم دوباره سلامت از دست رفته را بازیابیم. برای تقویت خود و اینکه بتوانیم در مقابل تمام امراض میکروبی پایداری کنیم باید در غذای خود گلها و گیاهان شفابخش را که دارای خاصیت ضدعفونی کننده هستند وارد کنیم و از خارج هم این گیاهان را مورد استفاده قرار دهیم. در حال حاضر محققان علم موفق شده اند در بیش از هشتصد گیاه دارویی عناصر میکروبکش و ضدعفونی کننده ی آن را جدا کنند.

گلها و قارچ ها دارای مقادیر زیادی از مواد آنتی بیوتیک هستند ولی در کپک هایی که بر روی درختان جنگلی ظاهر می شوند بخصوص درخت کاج این مواد فراوان وجود دارد. بین سبزی های شفابخش، سیر از هر سبزی دیگر مواد میکروب کش و ضدعفونی کننده دارد. سیر دارای آنتی بیوتیک قوی است که به نام «آلیسین» و «گارلیسین» معروف است. گیاهان شفابخش که خاصیت ضدعفونی کننده دارند بواسطه ی بوی معطر خود شناخته می شوند و می توان از آنها اسانس و یا عرق معطری استخراج کرد. مثل: لاواند(اسطوخودوس)، نعناع، سوسنبری، پونه، آویشن، اکلیل کوهی، مریم گلی، اوکالیپتوس، مرزه، بادرنگبویه، میخک، دارچین، و امثال این ها که اگر آنها را از داخل و خارج بطور مستمر مصرف کنیم میکروب ها را از ما دور خواهد کرد.

اگر بوی معطر این گیاهان در هوا هم منتشر شود و ما در مجاورت آن باشیم و آن هوا تنفس کنیم با هم از مزایا و فواید آن بهره مند خواهیم شد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط