درمان زردی دندانها

درمان زردی دندانها

داروهای خانگی

بعضی از افراد برای سفید شدن دندان هایشان از جوش شیرین استفاده می کنند که حکم مسواک را هم دارد.واستفاده از کرفس .گلابی.هویج .سیب که باعث می شود بزاق دهان زیاد شده و مواد غذایی باقی مانده در دهان و بین دندان ها را تمیز کند و همچنین مصرف ادامس بدون قند برای درمان زردی دندانها هم مناسب است.

 

اجتناب از سیگار کشیدن

درمان زردی دندانها.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان زردی دندانها

 

نه‌تنها سیگار کشیدن برای سلامتی کلی شما مضر است،بلکه برای سفیدی دندان نیز مضر می‌باشد. توتون و تنباکو باعث لکه‌های قهوه‌ای در دندان می‌شود که به شیار و چاله مینای دندان نفوذ می‌کند. لکه توتون و تنباکو با مسواک زدن به‌سختی حذف می‌شود.سیگار کشیدن طولانی‌مدت این لکه‌ها را نیز بیشتر تثبیت می‌کند. سیگار کشیدن باعث بوی بد دهان و التهاب لثه (بیماری لثه) و خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان می‌شود.

اجتناب از نوشیدنی‌هایی که رنگ دندان را تغییر می‌دهند

درمان زردی دندانا.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان زردی دندانها

 

خوردن بعضی ازاز مواد غذایی باعث لکه روی دندان شما می شود پس حواستان به چیزی که میخورید باشه.برای اینکه بفهمیم چه موادی باعث زردی و لکه روی دندان هایماین می شود ان را روی یک تیشرت سفید امتحان کنید .موادی مانند نوشابه.قهوه.چای.اب میوه از این دسته از مواد هستند.این کار به سرعت انجام نمی شود ممکن است بعد از گذشت سالها معلوم شود.پس بهتر است بعد از خوردن این مواد دهان خود را شسته و مسواک بزنید.

 

اجتناب از نوشیدن نوشیدنی‌های انرژی‌زا

 

اگرچه تمام نوشیدنی‌های شیرین برای سلامت دندان مضر هستند،اما نوشابه‌های انرژی‌زا اثرات مخرب‌تری دارند.تحقیقات نشان داده است که این نوشیدنی‌ها به ‌مرور زمان مینای دندان را از بین می‌برند و درنتیجه دندان نازک شده و مستعد تغییر رنگ می‌شود.برای جلوگیری از این اتفاق،از این نوشیدنی‌ها به مدت طولانی مصرف نکنید و بعد از نوشیدن آن‌ها دهان و دندان خود را بشویید.

 

داروهایی که رنگ دندان را تغییر می‌دهند

درمان زردی دندانها.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان زردی دندانها

 

آنتی‌بیوتیک تتراسایکلین دندان‌ها کودکان را خاکستری می‌کند، دهان‌شویه ضد باکتری حاوی کلرهگزیدین یا ستیل‌پیریدینیوم کلرید، روی دندان لکه ایجاد می‌کنند.برخی آنتی‌هیستامین‌ها، داروهای آنتی‌سایکوتیک و داروهای فشارخون نیز به ‌دلیل آهن و فلوراید اضافی که دارند،رنگ دندان را تغییر می‌دهند. اگر سفیدکننده‌های مختلف به رفع لکه‌های ناشی از آن‌ها کمک نکرد، به دندان‌پزشک مراجعه کنید تا با راهی مانند پیوند دندان که در آن ماده رنگ ‌کننده دندان را روی دندان می‌مالند، به شما کمک کند.

 

مسواک زدن همیشگی

درمان زردی دندانها.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان زردی دندانها

یکی از راههای مهم برای سفید ماندن دندان ها و خراب نشدن انها بهتر است از مسوار استفاده کرد حد اقل روزی دو بار ولی بهتر است بعد از خوردن هر وعده غذایی و میان وعده از مسواک استفاده کرد.همچنین نخ دندان و استفاده از دهان شویه بسیار به ما کمک می کند.بهتر است از مسواک های برقی استفاده شود تا مسواک سنتی.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط