درمان سرفه های خشک

درمان سرفه های خشک

سرفه خشک معمولا می تواند به دلیل آلرژیک یا آلودگی هوا .گرد وغبار ویرس ها و باکتری های مهاجم به دستگاه تنفسی باشد سرفه خشک با خارج شدن مخاط همراه نیست .علاوه بر ناراحتی ها دردی که ایجاد می کند این سرفه ها یک واکنش طبیعی بدن است تا ویروس ها و باکتری ها و مواد الوده و مضر بیماری زا را دور کند در این جا به چند روش که برای درمان سرفه های خشک مفید است می پردازیم.

می توان این درد و تحریکات را به وسیله مواد غذایی طبیعی تسکین داد

فلفل و عسل

درمان سرفه های خشک.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان سرفه های خشک

ترکیب این دو ماده در کنار هم شربتی طبیعی برای تسکین تحریکات گلو و مقابله با میکرو ارگانیسم هایی است که گلو را ناراحت می کند. این شربت تاثیر آنتی بیوتیکی بسیار قوی دارد و حتی در موارد سرفه های خلط آور نیز توصیه می شود.

برای تهیه نصف فنجان عسل خالص را با ۱ قاشق پودر فلفل مخلوط کرده و در یک ظرف شیشه ای بریزید. هر ۵ ساعت یک قاشق از آن را میل نمایید. می توانید مخلوط را در آب ولرم نیز رقیق کنید.

سیر، روغن زیتون و آویشن

درمان سرفه های خشک.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان سرفه های خشک

سیر یکی از قوی ترین آنتی بیوتیک های طبیعی است که برای ناراحتی های سیستم تنفسی استفاده می شود. ترکیبات گوگردی آن با ویروس های عامل سرفه مقابله می کند و برای پاکسازی مجاری تنفسی عالی است. همراهی سیر در کنار روغن زیتون و آویشن خواص آن را بیشتر می کند زیرا این مواد تحریکات گلو را بهبود می دهند.

۱۰ حبه سیر را پوست کنده و خرد کنید و در ظرفی بریزید. ۱ فنجان روغن زیتون و ۲ شاخه آویشن تازه را نیز اضافه کرده و بگذارید حداقل ۲۴ ساعت بماند. روزانه یک قاشق از این ماده را در حال ناشتا بخورید تا زمانی که بیماری بهبود یابد.

بخور اکالیپتوس و لیمو

درمان سرفه های خشک.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان سرفه های خشک

بخور گیاهان جز بهترین روش های طبیعی برای تسکین علائم بیماری های تنفسی مانند سرفه خشک و پرخونی بینی است. در مورد سرفه خشک اکالیپتوس و لیمو توصیه می شود که خواص ضد باکتریایی دارند وسلامت سیستم تنفس را بهبود می بخشند.

یک لیتر آب را همراه با مقداری برگ های اکالیپتوس و آب یک لیمو بجوشانید. پس از جوش آمدن حرارت را کم کنید و در حالی که سر را می پوشانید بخار آن را استنشاق نمایید. مراقب باشید خیلی صورت را نزدیک نیاورید چون ممکن است پوست بسوزد.

عسل، لیمو و زنجبیل

این شربت طبیعی برای تسکین سرفه، احتقان و ترشحات بینی مفید است. خواص آنتی بیوتیکی آن با ویروس های بیماری زا در سیستم تنفسی مقابله می کند و از طرفی سیستم ایمنی را تقویت و سرفه را بهبود می دهد.

۱ فنجان عسل را در ظرفی شیشه ای بریزید و دو عدد لیمو و چند حلقه زنجبیل تازه را به آن اضافه کنید. بگذارید ۲۴ ساعت بماند. سپس دو تا سه بار در روز یک قاشق میل نمایید. می توانید هنگام مصرف آن را در یک فنجان آب گرم نیز رقیق کنید.

شیر و عسل

درمان سرفه های خشک.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان سرفه های خشک

شیر در کنار کمی عسل داروی آنتی بیوتیک طبیعی است که با سرفه و دیگر علائم مرتبط با بیماری های ریوی مقابله می کند.

نصف لیوان شیر را گرم کرده و با دو قاشق عسل مخلوط کنید. این دارو را سه بار در روز میل کنید تا سرفه بهبود یابد.

هریک از این روش ها معجزه می کند.اما مصرف چند مورد از موارد بالا با هم اصلا توصیه نمی شود.پس یکی از روش ها را انتخاب کنید اگر بعد از چند وقت با مصرف این توصیه ها بهبود نیافتید حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط