درمان طبیعی اسهال

درمان طبیعی اسهال

سرخ کردنی ها:اسهال

 

غذاها یا فست فود هایی که در روغن زیاد سرخ می شوند همچنین سس ها که مقدار زیادی روغن دارند یا دسرهایی که از خامه درست شده استاین ها مصرف زیاد یا بیش از اندازه از انها اسهال را به دنبال دارد.پس سعی کنید بیشتر غذاهایتان را کباب یا بخار پز کنید تا از مواد سرخ کردنی کمتر استفاده کنید.

مرکبات: ناراحتی های روده

درمان طبیعی اسهال
درمان طبیعی اسهال

 

چون مرکبات غنی از فیبر هستند می توانند در بعضی افراد، ناراحتی های گوارشی ایجاد نمایند. از این نوع میوه ها مثل پرتقال و نارنگی و سایر مرکبات به اندازه مناسب و نه زیاد از حد استفاده نمایید.

قند مصنوعی: اسهال و درد گوارشی

جویدن زیاد از حد آدامسی که فاقد قند طبیعی و دارای سوربیتول است می تواند اسهال و درد شکم را ایجاد نماید. خوردن بیش از ۵۰ گرم سوربیتول در طول یک شبانه روز می تواند در شما دردهای گوارشی را بروز دهد. این توضیح فقط در مورد آدامس نیست. خوردن هر ماده غذایی که دارای این شیرین کننده مصنوعی است، مولد مشکل گوارشی است. دلیلش هم این است که دستگاه گوارش ما قادر به هضم این ماده نیست.

استفاده بیش از حد از فیبر: گاز و نفخ

غذاهایی که غنی از فیبر هستند ( مثل دانه های خوراکی، میوه و سبزیجات ) برای دستگاه گوارش مفید هستند. اما مشکل از آن جایی آغاز می شود که شما مقدار زیادی از آن ها را مصرف نمایید. در این زمان است که دستگاه گوارشتان دچار مشکل می شود و مقدار زیادی گاز تولید می کند. راهکار موثر برای جلوگیری از این مشکل این است که شما به تدریج و آرام آرام مقدار مصرفی دانه ها و سبزیجاتی که غنی از فیبر هستند را افزایش دهید.

حبوبات: گاز و نفخ

درمان طبیعی اسهال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان طبیعی اسهال

دانه های حبوبات معمولا منبع نفخ هستند. این مواد دارای نوع خاصی قند غیر قابل هضم هستند ( سلولز) که می تواند در دستگاه گوارش انسان گاز زیادی تولید کند. بدن آدمی فاقد آنزیم هایی است که بتواند سلولز را تجزیه کند پس باکتری هایی که در دستگاه گوارش ما وجود دارند این وظیفه مهم و مفید را به عهده گرفتند. فقط تنها مشکل این باکتری ها این است که در حین فعالیت خود، گاز هایی را متصاعد می کنند که در نهایت این گاز ها منجر به نفخ معده و روده می شوند. برای جلوگیری از این مشکلات به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از مصرف، حتما این دانه ها را حدود ۴ ساعت در آب بگذارید و خیس کنید.

غذاهای ادویه دار: سوزش معده و سوءهاضمه

درمان طبیعی اسهال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان طبیعی اسهال

بعضی از افراد پس از مصرف غذاهایی که دارای ادویه هستند دچار سوءهاضمه و سوزش معده می شوند، مخصوصا پس از یک وعده غذایی بزرگ. برخی تحقیقات نشان داده اند که یکی از مواد موجود در فلفل قرمز به نام کپسایسین می تواند منجر به سوزش معده شود.

محصولات لبنی: مشکلات گوارشی حاصل از لاکتوز

اگر بعد از مصرف لبنیات از جمله ماست و شیر دچار اسهال می شوید باید بدانید که بدن شما به میزان لازم انزیم تجزیه کننده لاکتوز را ندارد.لاکتوز قندی است که در همه مواد لبنیاتی وجود دارد.برای جلوگیری از این مشکلات باید مصرف لبنیات خود را کم کنید.راه دیگر این است که از قرص حاوی لاکتوز مصرف نمایید.

نعناع: رفلاکس اسید و سوزش معده

درمان طبیعی اسهال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان طبیعی اسهال

ممکن است که نام نعناع برای شما جذاب به نظر آید. علاوه بر این، نعناع می تواند ماهیچه های فوقانی شکم شما را آرام کند. اما این ماده می تواند باعث بازگشت مواد غذایی و اسید معده به مری شود و در نهایت سوزش معده به وجود آید. از مواد غذایی دیگری که این مشکل را به وجود می آورند می توان به قهوه و شکلات اشاره کرد. متخصصان تغذیه پیشنهاد می کنند که با یادگیری عوامل موثر، از بازگشت محتویات معده به مری جلوگیری کنیم. از جمله این راهکارها، می توان به کاهش وزن، خوردن مقدار کمتری غذا در هر وعده و نخوابیدن بلافاصله پس از خوردن غذا اشاره کرد.

مقابله با اسهال

اسهال و استفراغ می تواند باعث از دست رفتن آب بدن شود، پس نخستین کار این است که به مقدار بیشتری آب و سایر مایعات استفاده کنید. برای اینکه گوارش آرام تر و بهتری داشته باشید به جای مصرف غذاهای چرب و ادویه دار بهتر است که از غذاهای ساده استفاده کنید اما پس از اینکه مطمئن شدید نشانه های مشکل برطرف شده (پس از ۲۴-۴۸ ساعت) به رژیم غذایی سابق خود بازگردید تا تمامی مواد مورد نیاز بدن تامین شود.

دانه جو: دانه ای مفید برای پیشگیری از اسهال

اگرچه تمامی غذاهای دارای فیبر، برای سیستم گوارشی انسان مفید هستند، اما فیبرهایی که از گیاهانی مثل جو، گندم و سایر دانه ها به دست می آیند برای جلوگیری از اسهال بسیار مفیدند.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط