درمان گلو درد کودکان

درمان گلو درد کودکان

بسیاری از کودکان امکان دارد به وسیله سرماخوردگی.آنفولانزا.آبله مرغان و سرخک دچار گلو درد شوند.

استفاده از داروهایی که پزشک توصیه نموده است از اقدامات اصلی برای درمان گلودرد در کودکان است. اما در طب سنتی و روش‌های درمانی خانگی که به مصرف مواد غذایی بی‌ضرر و سالم بیشتر اهمیت داده شده است، توصیه می‌شود که در این مدت از برخی غذاها بیشتر استفاده کنید

سوپ مرغ

درمان گلو درد کودکان.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان گلو درد کودکان

سوپ مرغ یکی از بهترین غذاها به هنگام سرما خوردگی و گلو درد استحتی سدیم موجود در این غذا از التیام گلو کم کرده و از درد گلو کم میکند.از ان جایی که خوردن غذا در روزهایی که گلو درد دارید سخت تر است پس به جای غذاهای برنجی بهتر است از غذا های نرم و ابکی استفاده کنید.مایعاتی که سرشار از مواد مغذی هستند که حاوی ویتامین ها و املاحی هستند که به مقابله با عفونت ها کمک می کند.

آب نمک

در طول شبانه‌روز به کودک خود بگویید که چند بار آب نمک قرقره کند. آب نمک را با آب ولرم درست کنید. این روش درمانی تاثیر زیادی در کاهش مواد مخاطی داخل گلو دارد و باکتری‌های آزار دهنده را از بین می‌برد. در یک فنجان آب ولرم یک قاشق چایخوری نمک بریزید و حل کنید و قرقره کنید تا هرچه زودتر نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

چای

درمان گلو درد کودکان.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان گلو درد کودکان

اگر از نوشیدن آب خسته شده‌اید و یک فنجان چای گرم را ترجیح می‌دهید، چای تاثیر زیادی در کاهش گلودرد دارد. چای حاوی ‌آنتی‌اکسیدان‌هاست که باعث تقویت سیستم دفاعی می‌شوند و با عفونت‌ها مقابله می‌کنند. اگر در چایی که کمی هم سرد شده است، یک قاشق چایخوری عسل بریزید، تاثیر آن فوق‌العاده خواهد شد. در واقع این ترکیب یک نوع دارو محسوب می‌شود و خاصیت ضدباکتریایی دارد و البته روند درمان را تسریع می‌کند. برخلاف چای، قهوه و برخی نوشیدنی‌های اسیدی، باعث بدتر شدن علائم گلو درد می‌شوند مثلا آب پرتقال.

مایعات

درمان گلو درد کودکان.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان گلو درد کودکان

بالا بردن آب بدن در زمان سرما خوردگی مخصوص گلو درد بسیار خوب است .باید کودک شما به قدری اب بنوشد که درنگ ادرار ان کم رنگ یا سفید شود.خوردن اب یکی از بهترین و بی خطر ترین نوشیدنی ها هنگام سرما خوردگی است.مایعات فراوان باعث می شود کودک شما ادرار کند و این ادرار باعث می شود تمام سموم و عفونت ها از بدن شسته شود.

آب میوه‌ها

درمان گلو درد کودکان.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
درمان گلو درد کودکان

همان‌طور که اشاره شده آب‌میوه‌های اسیدی باعث تشدید علائم و گلودرد می‌شوند مثل آب گریپ‌فروت و آب پرتقال. آب هویج خاصیت اسیدی بسیار کمتری دارد. بدن کودک شما در این مدت بیماری نیاز بیشتری به دریافت ویتامین C دارد ولی این ویتامین اگر از طریق آب‌میوه‌های اسیدی تامین شود، تاثیر مطلوبی نخواهد داشت.

ماست با میوه

از انجایی که ماست بهتر و راحت تر بلعیده می شود .ماست دارای پروبیوتیک است که همانند انتی بیوتیک عمل میکند .بهتر است از ماست شیرین استفاده نکنید زیرا گلو درد را تشدید می کند پس بهتر است از ماست معمولی استفاده کنید.با اضافه کردن میوه هایی مثل توت تازه.موز.انبه ….بهتر کمک می کند تا گلو درد شما زودتر بهبود یابد..

درباره نویسنده

مطالب مرتبط