روش های پاک کننده پوست.

روش های پاک کننده پوست:

طرز تهیه کرم پاک کننده پوست:

پاک کننده پوست
پاک کننده پوست

در ظرفی ده گرم کره کاکائو .دو گرم توین هشتاد.دو گرم الکل لانی .سی گرم وازلین و بیست گرم اب مقطر را مخلوط کنید ابتدا کره کاکائو را روی ابجوش مذاب کرده و به ان ماده توین هشتاد الکل لانی و وازلین اضافه کرده به شست درجه برسانید.اب مقطر را در ظرف دیگری به شست درجه رسانده دو محلول را روی هم ریخته بهم بزنید تا کرم خنک شود. سپس در قوطی مناسب قرار دهید این کرم بوی خوش کشکشئو میدهد و در تماس با پوست گرم صورت به راحتی مذاب شده و سطح پوست را میپوشاند.بعد از چند دقیقه صورت را پاک کرده با اب گرم فراوان بشوئید.بعد از ان لوسیون صورت استفاده کنید.

شیر پاک کننده پوست:

پاک کننده پوست
پاک کننده پوست

در ظرفی لانولین .سه گرم الکل لانی .سی گرم وازلین.پنج گرم توین هشتاد.حدود شست گرم عرق بهار نارنج و دو قطره اسانس پرتقال را اضافه کنید.چهار ماده اولی را در ظرفی روی ابجوش حرارت داده مذاب کرده و به هفتاد درجه سانتیگراد برسانید.در ظرف دیگر عرق بهار نارنج را به هفتاد درجه رسانده وارد روغن مذاب کرده و به شدت بهم بزنید.از روی حرارت برداشته ضمن خنک شدن اسانس پرتقال اضافه کنید و مجددا بهم بزنید .شیر پاک کننده اماده مصرف است.به طور یکنواخت این شیر را روی صورت و یا گردن مالیده بعد از مدتی با اب گرم فراوان بشوئید. در پایان با لوسیون صورت را پاک کنید.

طرز تهیه خمیر پاک کننده پوست و شفا بخش صورت:

حدود یک فنجان تخم کتان کوبیده و یک فنجان سبوس گندم را در ظرفی مخلوط کنید به شدت تکان دهید تا مخلوط گردند.پوست صورت را پاک کنید بعدا با اب گرم مرطوب نمایید.مقداری از مخلوط را برداشته در اب گرم خمیر کرده روی پوست صورت بمالید .بعد از مدتی با اب گرم فراوان بشوئید.ماساژ پوست با این خمیر موجب پاک شدن پوست و نرم ولطیف شدن ان گردیده و منافذ باز پوست بهتر تنفس میکنند.از این ماسک هر چند یکبار استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط