دلمه فلفل سبز و طرز تهیه

طرز تهیه دلمه فلفل سبز

برای تهیه مایع گوشتی دلمه فلفل سبز ؛ گوشت را با ۳ قاشق سوپخوری روغن، کمی تفت می دهیم تا به روغن بیفتد. سبزی دلمه ای شامل : تره، جعفری، مرزه، ترخون، شوید و پیازچه است. آنها را خرد می کنیم و به گوشت می افزاییم و کمی هم می زنیم تا با گوشت کمی سرخ شوند. پیاز سرخ شده ، رب گوجه فرنگی، برنج، آب لیمو، نمک و فلفل را اضافه می کنیم و آنها را با گوشت و سبزی تفت می دهیم و یک فنجان آب گوجه فرنگی را به آن اضافه می کنیم تا دو سه جوش بزند و آماده شود.

سر فلفل ها را به شکل دایره می بریم و تخم داخل آنها را خالی می کنیم. فلفل ها را همراه با آب و نمک می جوشانیم تا کمی نرم شوند. داخل آنها را با مایع گوشتی پر می کنیم. آنها را در ظرف نسوز یا قابلمه قرار می دهیم و مقداری آبگوشت روی آنها می ریزیم. پس قابلمه را روی شعله قرار می دهیم تا دلمه فلفل سبز بپزند ولی له نشوند. پس از آماده شدن دلمه فلفل سبز، با چند عدد دلمه گوجه فرنگی آن را تزئین می کنیم. این نوع دلمه فلفل سبز را می توانیم با سس ماست و یا سس گوجه فرنگی سرو کنیم.

طرز تهیه دلمه فلفل سبز و اکسیر سلامتی
طرز تهیه دلمه فلفل سبز

نکات تغذیه ای :

 فلفل انواع دلمه – غنی از ویتامین C و بتاکاروتن ( پیش ساز ویتامینA ) است که هر دوی اینها آنتی اکسیدان های قوی هستند و اثر رادیکال های آزاد را در بدن خنثی می کنند.

رادیکال های آزاد باعث تخریب سلولی در بدن می شوند. همچنین آسیب های زیر را در بدن به وجود می آورند :

 باعث رسوب کلسترول در سرخرگ ها و در نتیجه ایجاد تصلب شرایین و بیماری های قلبی .

 تخریب اعصاب و رگ های خونی در بیماران دیابتی.

 کدر شدن مردمک در بیماری کاتاراکت.

 تخریب مفاصل و درد آنها در پوکی استخوان و التهاب مفاصل.

بدتر شدن بیماری آسم.

 بنابراین می توان می گفت فلفل به علت دارا بودن این دو آنتی اکسیدان قوی، باعث کاهش و پیشگیری از این بیماری ها می شوند.

 

خواص فلفل سبز :

 همچنین فلفل دلمه ای حاوی ویتامین ب ۶ و فولیک اسید است که در گرفتگی رگ ها و بیماری قلبی در افراد دیابتی تاثیر می گذارد.هر دوی این ویتامین ها که از خانواده ویتامین های ب هستند، باعث کاهش هموسستئین می شوند.هموسستئین بالا باعث تخریب رگ های خونی شده و باعث افزایش حمله قلبی و سکته می شود.

همراه با این غذای خوشمزه از اکسیر سلامتی برای سلامت خود استفاده نمایید و از عرق بوقناق برای درمان دیابت و کبد چرب بسیار موثر میباشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط