راههای افزایش وزن

راههای افزایش وزن

گاهی بعضی از بیماریها  پنهان یا آشکار باعث لاغری می شود.در حالی که برخی از افراد می خواهند حجم ماهیچه های خود را بیشتر کنند .همانطور که که واضح است افزایش وزن بسیار آسان تر است اما افزایش وزن به طور اصولی کار ساده ای یست .اگر می خواهیم چاق شویم بدن ما احتیاج به کالری و مواد مغذی دارد.اگر کالری کم مصرف شود باعث لاغری می شود و اگر زیاد مصرف شود باعث اضافه وزن می شود.پس باید کالری را به اندازه مصرف شود.در اینجا چند روش طبیعی و اصولی راههای افزایش وزن را برای شما ذکر می کنیم.

۱-ورزش کنید

ورزش های قلبی و عروقی به ساخت عضلات کمک می کند و همچنان می تواند باعث شود که وزن را از دست بدهید.با این حال بلند کردن وزنه یک راه برای تبدیل وزن اضافی خود به عضله خاص است که وزن آن از چربی بیشتر است.این کار به مراتب سالمتر است و سوخت و ساز بدن را برای داشتن عضلات حجیم تر افزایش می دهد.وزنه برداری یکی از بهترین راهها برای بهبود سلامت و کمک به افزایش حجم عضلات است.

۲-کمتر آب بنوشید

راههای افزایش وزن.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
راههای افزایش وزن

آب یکی از مهمتری مواد در زندگی انسان است..اما باعث احساس سیری و حتی کاهش اشتها می شود.در حالی که مقدار معینی از آب برای سلامت ضروری است .سعی کنید اگر می خواهید وزن اضافه کنید در مصرف آب بین وعده های غذا زیادی روی نکنید.آب فاقد کالری است و نمی تواند به اضافه وزن شما کمک کند.

۳-پس از ورزش غذا بخورید

هنگامی که ورزش می کنید خون شما پمپاژ می کند و سوخت ساز بدن در اوج خود است.مصرف یک وعده غذایی بزرگ می تواند یک راه مناسب برای مصرف بهینه مواد مغذی باشد.تا بدن بهترین میزان کالری را دریافت کند و سریع تر آن را پردازش کند.

۴-بیشتر غذا بخورید

اگر شما به اندازه معینی غذا می خورید.با یک برنامه ریزی منظم مقدار ان را به آهستگی افزایش دهید اما به یکباره آن را زیاد نکنید.خوردن وعده های غذایی بزرگتر یک راه آسان و خوب برای افزایش وزن است.خوردن سه وعده بزرگ غذا و دو میان وعده سالم برای افزایش وزن توصیه می شود.

۵-غذاهارا خوب بجوید

مطمئن شوید که تمامی غذاهای خود را به درستی می جوید.این کار باعث بهینه سازی سیستم گوارشی و دریافت حداکثر کالری می شود.

۶-تعداد وعده های غذایی را بیشتر کنید

راههای افزایش وزن.اکسیر سلامت.عرق بوقناق
راههای افزایش وزن

یکی دیگر از راههای افزایش وزن خوردن ۵ تا ۶ وعده غذایی در روز است یا سه وعده غذای کامل و دو میان وعدهاست.که هر دو گزینه خوبی برای افزایش وزن هستند.

۷-مقدار کالری مصرف خود را محاسبه کنید

هر شخص با دیگری متفاوت است .بنابر این تلاش کنید بفهمید که چه مقدار کالری نیاز دارید.روش ها و اندازه گیری های مختلفی در اینترنت برای محاسبه این کار وجود دارد.بنابر این شما می توانید با دقت اندازی گیری کنید که چقرد بدن شما کالری نیاز دارد .اطلاع پیدا کردن از مقدار کالری مورد نیاز راه خوبی برای افزایش وزن است.

۸-پسته و آجیل را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

راههای افزایش وزن.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
راههای افزایش وزن

سعی کنید بیشتر از موادی که دارای فیبر و مواد معدنی هستند استفاده کنید.پسته.آجیل.گردوو بیشتر خشکبارها سرشار از این مواد هستند و به سیستم گوارش بسیارکمک می کنند.از جمله نان گندم و غلات ببشترین کالری را به بدن می رساندس مصرف ان برای افزایش وزن خوب است.

۹-مصرف پروتئین خود را افزایش دهید

راههای افزایش وزن.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
راههای افزایش وزن

پوست.سلول ها.خون.اندام ها عضلات غده لنفاوی همه نیاز به پروتئین دارند.اگرشما اگر شما می خواهید وزنتان را افزایش دهید شما نیاز به افزایش مصرف پروتئین دارید .بدون پروتئین افزایش وزن بسیار سخت خواد شد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط