راههای درمان تبخال

راههای درمان تبخال

برای درمان سریع تب خال لب ابتدا باید دلیل تب خال زدن را بدانیم تا کارهایی که برای درمان ان انجام می دهیم زودتر جواب دهد.

یکی از راههای دمان تبخال

گل همیشه بهار

راههای درمان تبخال.اکسیر سلامت.عرق بوقناق
راههای درمان تبخال

گل همیشه بهار برای درمان تبخال یکی از بهترین و موثرترین و همچنین طبیعی ترین راه ها است.که به کمک عصاره این گل می توان علاوه بر کنترل و از بین رفتن این ویروس کمک میکند موجب تسریع روند درمان نیز می شود.این گیاه علاوه بر اینکه خاصیت ضد ویروسی دارد باعث کاهش درد و سوزش تبخال می شود.روش تهیه این مرهم به این صورت است که سه قاشق غذاخوری از این گل را خشک کرده و در دو لیوان اب بجوشانید و یک لیوان از این مرهم باقی میماند که ان را به وسیله پنبه روی تبخال بزید.

سیر

راههای درمان تبخال.اکسیر سلامت.عرق بوقناق
راههای درمان تبخال

یک حبه سیر را از وسط نصف کرده و ان را روی تب خال قرار دهید .این کار را روزی سه مرتبه انجام دهید.تاثیر فوق العاده ان را بعد از گذشت چند روز می بینید.این گیاه علاوه بر این که بوی بدی دارد فوق العاده پر خاصیت است که در چین ان را به عنوان داروی سفید می شناسند.این گیاه باعث خشک شدن تبخال می شود و باعث بهبود سریع تبخال می شود.

روغن اسطوخودوس

راههای درمان تبخال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
راههای درمان تبخال

روغن ان باعث ضد عفونی شدن محل تبخال می شود.اگر به مدت یک هفته از ان استفاده شود موجب درمان ان می شود.

مصرف لبنیات

راههای درمان تبخال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
راههای درمان تبخال

لبنیات و سیب زمینی علاوه بر دارا بودن لیزین برای درمان تب خال مفید است چس اگر تب خال زده اید مصرف سیب زمینی و لبنیات را بالا ببرید.زمانی که تب خال زده اید مصرف این مواد غذایی مانند بادام زمینی.کاکئو.ژله.غلات. باعث تحریک و دیر خوب شدن تبخال می شود پس از خوردن این مواد خودداری کنید.

روغن چای

راههای درمان تبخال.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
راههای درمان تبخال

با استفاده از روغن چای باعث می شود که تب خال ویروس ان به سایر نقاط درگیر انتقال نیابد مثل لب و دهان .این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تبخال، تأثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال دارد.
نحوه استفاده از ان اینچنین است که به وسیله یک پنبه تمیز ان را اغشته به روغن چای کرده و بر روی تب خال قرار می هید.روزی سه مرتبه این کار را باید انجام داد.

روش های دیگر

می توان به وسیله یخ یا یک ظرف فلزی یخ ان را روی تب خال گذاشته تا درد و سوزش ان را کمتر کند.اما با قرار گرفتن در معرض باد و افتاب باعث بدتر شدن و دیر خوب شدن می شود.
همچنین می توان با استفاده از کرم ضد ویروس به نام آسیکلوویر به وسیله گوش پاک کنان را روی زخم زده تا بهبود ان را سرعت بخشد.هر شش ساعت یک بار از این کرم مصرف کنید و از دست زدن به زخم و کندن ان خودداری کنید زیرا باعث عفونت ثانویه می شود و مراقب باشید که اب ان به جای دیگر نخورد .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط