رفع حالت تهوع

رفع حالت تهوع

برای رفع حالت تهوع چه کار کنیم:وقتی که حالت تهوع دارید فرد دوست ندارد که چیزی بخورد یا بنوشد .اما شما برای رفع حالت تهوع و حفظ سلامتی خود مجبورید بعضی از مواد غذایی را بخورید تا بهتر شوید و همچنین بعضی از مواد غذایی را نخورید زیرا حالت تهوع شما را چند برابر می کند.

 

برخی غذاهای دیگر وجود دارد که شما می توانید با خیال راحت بدون داشتن احساس بدتر بخورید تغذیه و هیدراتاسیون هنگام داشتن حالت تهوع به بهبودی شما کمک خواهد کرد. در این جا چند تا از بهترین گزینه ها و نکات ضروریبرا کاهش حالت تهوع آورده می شود.
هنگامی که حالت تهوع دارید چه چیزی باید بخورید

هنگامی که شما حالت تهوع دارید چیزهایی هستند که شما می توانید بخورید تا به داشتن احساس بهتر و تسکین ناراحتی معده شما کمک کند این شامل موارد زیر است:

 

هنگام داشتن حالت تهوع چه بخوریم

 

۱٫ مقداری از زنجبیل بخورید

رفع حالت تهوع.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رفع حالت تهوع

 

زنجبیل به منظور کاهش تهوع می تواند خورده شود شما باید در حدود ۱ گرم زنجبیل را برای کنترل تهوع بخورید می توانید تا چهار گرم در روز بخورید اگر شما باردار هستید با دکتر خود قبل از خوردن زنجبیل مشورت نمایید در دوران بارداری، دوز زنجبیل مصرفی هیچ گاه نباید بالاتر از یک گرم شود.

زنجبیل می تواند در مواد غذایی و میان وعده های مختلف بدون مصرف بالاتر از مقدار توصیه شده گنجانیده شود شما می توانید زنجبیل را با خوردن یک چای زنجبیل تازه و یا جویدن زنجبیل متبلور شده مصرف کنید.

۲٫ سعی کنید مقداری از نعناع مصرف کنید

رفع حالت تهوع.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رفع حالت تهوع

به نظر می رسد نعناع یک انتخاب خوب برای برخی از مردم با حالت تهوع باشد اگر چه پزشکان و دانشمندان مفید بودن آن را قبول ندارند حتی آن می تواند برای افراد با سوء هاضمه و سوزش سر دل مفید باشد اما آن به کسانی که حالت تهوع دارند نیز کمک می کند ممکن است در متوقف کردن اسپاسم معده همراه با استفراغ مفید باشد.

شما می توانید نعناع را با خوردن تیک تاکس و یا منتوس بدست آورید اما دقت کنید که قند موجود در آنها می تواند شما را بیمار کند یکی دیگر از گزینه ها آدامس های بدون قند با نعناع در آن است با این حال، جویدن می تواند باعث بلع هوا و ورود به معده شود که می تواند به نفخ ناراحت کننده منجر شود همچنین شما می توانید چای نعناع بنوشید.

۳٫ مقدار زیادی مایعات بنوشید

رفع حالت تهوع.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رفع حالت تهوع

روزانه حدود ۸ تا ۱۰ لیوان آب یا مایعات سالم شفاف دیگر را مصرف کنید زمانی که شما در حالت تهوع هستند اگر شما استفراغ همراه با تهوع دارید سعی کنید با خوردن مایعات زلال هیدراته بمانید شما می توانید نوشابه های انرژی زا و نوشیدنی هایی ورزشی حاوی مایعات و الکترولیتها استفاده نمایید اگر شما حالت تهوع دارید در صورت مصرف نوشیدنی ورزشی سالم شما باید مصرف آب را ۱/۲ یا ¼ کاهش دهید.

۴٫ لیمو مصرف کنید

رفع حالت تهوع.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رفع حالت تهوع

به عنوان درمان معمول مورد استفاده برای بیماری صبحگاهی، به نظر می رسد لیمو توانایی جلوگیری از حات تهوع را داشته باشد شما می توانید آن را به طور مستقیم یا در مواد غذایی مصرف کنید و گاهی حتی با بو و عطر لیمو بهبودی پیدا کنید همچنین مکیدن آب نبات لیمو می تواند به رفع حالت تهوع کمک کند غذاهای مشابه لیمو، مانند غذاهای ترش و لیموترش گزینه های خوب برای افراد با حالت تهوع است.

۵٫ غذاهای سرد بخورید

پزشکان تعیین کرده اند که تهوع به سیستم عصبی مرکزی مرتبط است عوامل بسیاری است که به احساس و شدت تهوع کمک می کند به نظر می رسد که دمای مواد غذایی نیز نقش مهمی را در تهوع ایفا کند وقتی که شما غذاهای خنک، مانند سالاد، بستنی یخی، ساندویچ سرد مصرف می کنید تهوع شما کاهش خواهد یافت و شما در غذا خوردن احساس بهتری پیدا می کنید.

۶٫ سعی کنید مقداری فلفل چیلی (قرمز و تند) مصرف نمایید

رفع حالت تهوع.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رفع حالت تهوع

معمولا غذاهای ادویه دار تهوع را بدتر می کنند و استثناء مهم فلفل تند است فلفل تند حاوی ماده ای شناخته شده به عنوان کپسایسین است که باعث تحریک ماده P که درست مثل یک دارو برای تهوع عمل می کند بسیاری از غذاها که حاوی فلفل تند هستند می توانند برای سرکوب کردن حالت تهوع مورد استفاده قرار گیرد.

– ازغذاهای فرآوری شده، غذاهای چرب و یا شور مانند دونات، شیرینی، همبرگر، چیپس، کنسرو، شیرینی، نان سفید و مواد غذایی سرخ شده اجتناب نمایید.

– مواد غذایی با بوی قوی و مواد غذایی تند دوری کنید.

– از بودن هوای سرد و تازه در اتاق خود مطمئن شوید اگر هوا کهنه باشد ممکن است شما دچار احساس تهوع بیشتری شوید.

– وعده های غذایی کوچک و مکرر داشته باشید. هدف شما برای ۶ – ۸ وعده کوچک در روز و یک میان وعده قبل از رفتن به رختخواب باشد

– تا یک ساعت پس از هر وعده غذایی نخوابید این روش تهوع را کاهش می دهد

– عدم داشتن ادرار برای مدت ۸ ساعت.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط