رفع کبودی و التهاب

رفع کبودی و التهاب

کبودی پوست به هماتوم نیز مربوط می شود.به خاطر جمع شدن خون در زیر لایه سطحی پوست که می تواند به خاطر ضربه یا کوفتگی این اتفاق افتاده باشد.در اینجا چند راه کار مناسب برای از بین بردن کبودی را به شما توصیه می کنیم.

 

یخ

رفع کبودی و التهاب
رفع کبودی و التهاب

یکی از رایج ترین کار ها گذاشتن یخ است و واقعا هم خوب تاثیر می کند. با گذاشتن یخ بر روی قسمت ضربه خورده موثر است.زیرا باعث می شود سرما بعث انقباض رگ های خونی شده و ورم و کبودی را کاهش دهد .پس بلافاصله پس از ضربه باید یخ را روی قسمت کبودی گذاشت تا هم ورم ان را بگیرد هم از کبودی جلوگیری کند.

 

نمک

رفع کبودی و التهاب
رفع کبودی و التهاب

 

برای بهبود کبودی می توانید از نمک نیز استفاده نمایید. لایه ای نمک را روی موضع آسیب دیده بگذارید تا مایع میان سلولی را جذب کند که در نتیجه التهاب و درد را کاهش می دهد.

 

پیاز

 

ترکیبی به نام آلیناس که موجب بروز اشک در زمان خرد کردن پیاز می شود، می تواند جریان لنفاوی را تحریک کرده و مانع از تجمع خون به شکل کبودی شود. اگر دچار ضرب دیدگی شدید حتما از پیاز کمک بگیرید.

سرکه سیب

رفع کبودی و التهاب
رفع کبودی و التهاب

 

روی گاز استریل کمی سرکه سیب بریزید و روی خون مردگی بگذارید و به آرامی ماساژ دهید. به این ترتیب جریان خون در سطح پوست تسریع شده و خون زیر پوست برطرف می گردد.

 

آلوئه ورا

رفع کبودی و التهاب
رفع کبودی و التهاب

 

آلوئه ورا خواص ضد التهاب بسیار مؤثری دارد که برای انواع ضرب دیدگی و آسیب به خصوص سوختگی ها مفید است. مقداری از ژل آلوئه ورا را روی موضع آسیب دیدگی بگذارید تا مانع از تغییر رنگ پوست شود. اگر آلوئه ورا به شکل یخ استفاده شود، علاوه بر کاهش التهاب به تسکین درد نیز کمک می کند.

 

جعفری

 

اگر قسمتی از پوست ضربه دید، چند برگ جعفری را خرد کنید و روی آن بگذارید. جعفری خواص مسکن و ضد التهاب دارد که در بهبود درد مؤثر است. این سبزی معطر همچنین برای کاهش تورم مفاصل نیز استفاده می شود.

 

سیر

 

سیر نیز ماده ای بی نظیری برای بهبود کبودی است زیرا قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارد. گذاشتن کمی عصاره تازه سیر روی موضع ضرب دیده، به ترمیم بافت کمک می کند. البته سیر برای سلامتی بسیار ارزشمند است.

 

سیب زمینی

سیب زمینی درد و التهاب را کاهش داده و از کبودی جلوگیری می کند.یک حلقه کوچک از سیب زمینی را روی قسمت ضربه خورده بگذارید تا هم از کبودی و هم از التهاب جلوگیری کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط