دستور عمل هایی برای بهداشت مو و رنگ موهای گیاهی

دستور عمل هایی برای بهداشت مو ورنگ مو های گیاهی:

موی انسان در مجاورت مواد شستشو دهنده .یا مواد رنگی شیمیایی بشدت اسیب پذیر میگردد.اکثر لوسیون های بهداشت سر از مواد شیمیایی هستند.که در مصرف طولانی مدت باعث زبری.ریزش مو وبیماری های قارچی .و حتی سفید شدن زودتر از موعد مقرر می گردند.طبیعی ترین مواد رنگی مو مواد گیاهی هستند و رنگ موهای گیاهی.

۱٫رنگ موهای گیاهی بلوند(بلوند):

رنگ موهای گیاهی
رنگ موهای گیاهی بلوند

قدیمی ترین رنگ موی سر همان گل بابونه است.دو مشت پر گل بابونه را در یک نیم لیتر اب جوش خیس کرده و کمی روی شعله گاز حرارت دهید.از روی گاز برداشته به مدت سی دقیقه در حالی که درب ظرف بسته باشد در جایی قرار دهید.بعد از خشک شدن محتوا را صاف کرده  و موهای خود را شسته و ابکشی کنید.اخر سر موهای خود را با این محلول اغشته و کاملا مالش دهید.با همین محلول موها را خشک کنید.رنگ مو روشن یا بلوند می شود

۲٫رنگ موهای گیاهی روشن با ریشه ریواس:

یک مشت از ریشه ریواس را در در نیم لیتر اب جوش به مدت بیست دقیقه ارام ارام بجوشانید بعد از شستن موها از محلول صاف شده ریشه ریواس روی موها بمالید و موها را خشک کنید.چنانچه موهای خود را با مواد رنگی شیمیایی رنگ کرده اید.بهتر است با یک دسته از موهای خودابتدا با این محلول ازمایش کنید که مبادا از.رنگ موی روشن(بلوند)قدیمی ترین رنگ موی سر همان گل بابونه است.دو مشت پر گل بابونه را در یک نیم لیتر اب جوش خیس کرده و کمی روی شعله گاز حرارت دهید.از روی گاز برداشته به مدت سی دقیقه در حالی که درب ظرف بسته باشد در جایی قرار دهید.بعد از خشک شدن محتوا را صاف کرده و موهای خود را شسته و ابکشی کنید.اخر سر موهای خود را با این محلول اغشته و کاملا مالش دهید.با همین محلول موها را خشک کنید.رنگ مو روشن یا بلوند می شود.

اختلات ایجاد شده رنگ مطلوب خواسته شما بدست نیامده باشد.اثر گل بابونه و ریشه ریواس بعنوان رنگ دانه موی سر موجب رنگ زیبای طبیعی و بهداشتی مو و پوست سر می گردد.
کسانی که به طور مرتب از رنگ موهای گیاهی استفاده می کنند نتایجی بسیار مطلوب کسب کرده اند. مصرف عصاره این دو گیاه ضد الرژی است و حالت طبیعی و سالمی به موها می دهد.از موخره و عوامل ناشی از الودگی هوا و حتی تغذیه ناسالم را تا حدود زیادی جبران می کنند.برای طول عمر خود حتی المقدور از رنگ موی شیمیایی احتراز کنید.

۳٫رنگ موهای گیاهی قهوه ای روشن(برونت)با عصاره برگ گردو:

رنگ موهای گیاهی
رنگ موهای گیاهی قهوه ای

شستشوی موی سر با عصاره برگ گردو و به موها جلای طبیعی و رنگ گرم و حالت زیبایی می دهد و کار غدد چربی و عروقی پوست سر را منظم میکند.پوست بهتر تنفس می کند و پوست سر زیر کلاه یا روسری دچار التهابات یا بیماری قارچی و یا چرکین به نظر رسیدن موهای سر نم شود.
طرز تهیه یک مشت پر از برگ های خشک شده برگ های گردو را در نیم لیتر اب جوش ریخته به مدت سی دقیقه به حالت خود بگذارید تا دم بکشد بعدا محتوا را از صافی عبور داده محلول قهوه ای رنگ را بعد از شستشوی موها خشک کرده و با این محلول کاملا ماساژ داده بطوریکه کاملا خیس و اغشته گردد.مصرف این محلول بعد از سه بار موهارا به طور یکنواخت تغییر رنگ می دهد.

۴٫رنگ موهای گیاهی قهوه ای سیر با پوست گردو:

یک قاشق غذا خوری از پودر پوست گردو را در ظرفی اضافه کنید.بمدت نیم ساعت این محلول را صاف نکرده بلکه با مواد گیاهی روی موهای سر بمالید و ماساژ دهید.زمان ماساژ بستگی به شدت رنگ ظاهر شده دارد.بعد از این مدت موهای خود را کاملا با اب گرم بشویید رنگ موی شما ثابت می گردد.مصرف برگ گردو و پوسته ان نیز موجب از بین بردن شوره سر می شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط