رنگ موی خانگی

رنگ موی خانگی

رنگ موی خانگی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رنگ موی خانگی

درست است که می توان رنگها مو را به راحتی از لوازم ارایشی تهیه کرد اما با درست کردن رنگ های خانگی میدانید که از چه موادی دارید مصرف می کنید

پیش از رنگ کردن کامل موها، مقداری از رنگ را روی قسمتی که کمتر در معرض دید است بگذارید و بعد از مدت کمی آن را بزدایید تا اگر موهایتان به رنگ مذکور حساسیت دارد مشکل حادی برایتان پیش نیاید و زیبایی و از آن مهم‌تر سلامت‌تان تحت‌الشعاع قرار نگیرد.
در اینجا به چند نوع رنگ موی خانگی اشاره می کنیم که به راحتی می توان از این مواد گیاهی که به راحتی در دسترس هم است یک رنگ موی خانگی بسازیم.

 

۱ـ رنگ مو با پوست گردو

رنگ موی خانگی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رنگ موی خانگی

 

پوست گردو، معروف‌ترین ماده طبیعی به شمار می‌رود که هیچ نیازی به توضیح دادن درباره قدرت آن در رنگ کردن و ماندگاری رنگ ندارد

برای این‌که از پوست‌های گردو رنگ برای موهایتان بسازید، می‌توانید مقداری پوست گردو را خرد کنید و به اندازه ۴ قاشق از آن را در ۶ لیوان آب بریزید و روی حرارت بگذارید.

چند ساعت بعد رنگ مویتان آماده است. موهایتان را پیش از رنگ کردن با این مواد تمیز بشویید، سپس آنها را با این رنگ موی طبیعی رنگ کنید و دقایقی بعد موها را آبکشی کنید.

 

۲ـ رنگ مو با تنباکو

 

احتمالا گمان می‌کنید تنباکو فقط استفاده دخانی دارد، حال آن‌که از آن می‌توان استفاده‌های بهتری هم کرد.

یکی از این استفاده‌ها ساخت رنگ برای پوشاندن رگه‌های موی سفیدشده است. یک لیوان آب روی ۲ قاشق تنباکو بریزید و حرارت دهید تا آب به جوش آید.

سپس حرارت را کم کنید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه محلول مذکور روی حرارت کم آماده شود. پس از آن‌که خنک شد آن را روی قسمت‌های سفیدشده مویتان بمالید.

نتیجه این کار، نشستن لایه‌ای از رنگ قهوه‌ای روشن روی موهایی است که دیگر سفیدی آنها به چشم نمی‌آید.

۳ـ رنگ مو با رزماری

 

از عطاری مقداری رزماری و مریم‌گلی بخرید. ۳ پیمانه رزماری را با ۴ پیمانه مریم‌گلی مخلوط کرده، ۲ قاشق سرکه سیب به آن بیفزایید و همه را در ظرفی کوچک ریخته، با مقداری آب روی شعله زیاد بگذارید تا آب جوش بیاید. زیاد آب نریزید.

همین که کل گل‌ها زیر پوشش آب قرار گیرد کافی است. پس از آن‌که آب به نقطه جوش رسید شعله را کم کنید و تا زمانی که رنگ محلول قوت بگیرد، بگذارید حرارت ببیند.

معمولا چند ساعتی برای این منظور وقت لازم است. محلول را صاف کنید و موهایتان را با آن رنگ کنید تا تارهای سفید مو از دیدرس خارج شود.

 

۴ـ رنگ مو با روناس

 

با گیاه دارویی روناس می‌توان موها را چنان رنگ کرد که سیاه کدر یا پرکلاغی شود. ۴ قاشق روناس را با ۳ لیوان آب بجوشانید و پس از سرد شدن و صاف کردن آن، موهایتان را با آن مالش دهید.

 

۵ ـ رنگ مو با ریشه ریواس

 

اگر قصد دارید به جای تیره شدن موهای سفید، آنها را به رنگ قهوه‌ای روشن درآورید می‌توانید از ریشه ریواس استفاده کنید.

ریشه این گیاه نیز خاصیت رنگدهی دارد. مقداری از آن را حدود یک ربع بجوشانید و بگذارید سرد شود.

پس از گذشت یک روز از صافی عبور دهید و ریشه‌ها را جدا کرده، مایع برجامانده را با ۴ قاشق سرکه سیب و یک تخم‌مرغ مخلوط کنید. موهایتان را با این مخلوط ماساژ دهید و پس از ساعتی زیر آب ولرم بشویید.

۶ ـ رنگ مو با چای

رنگ موی خانگی.اکسیر سلامتی.عرق بوقناق
رنگ موی خانگی

 

مقداری چای همواره در آشپزخانه هر خانه‌ای پیدا می‌شود. از این ماده خوراکی می‌توانید رنگی تیره بسازید و موهایتان را با آن رنگ کنید.

روی ۶ قاشق چای، ۶ پیمانه آب جوش بریزید. بگذارید چای روی حرارت کم دم بکشد. موهایتان را که پیشتر تمیز کرده‌اید با چای دم‌کشیده ماساژ دهید.

پس از چند دقیقه که حس کردید موها خشک شده یکی ـ دو بار دیگر موهایتان را با چای آغشته کنید. پس از آن موها را بشویید و اثرات رنگ چای را روی موهایتان مشاهده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط