روش های نادرست درمان میخچه

روش های نادرست درمان میخچه

روش های نادرست درمان میخچه
روش های نادرست درمان میخچه

میخچه یک نوع پینه است که در اثر استمرار فشار به قسمتی از پوست تشکیل می شود و در واقع پوست با ایجاد میخچه به محافظت از خود می پردازد و ضخیم تر می شود تا بتواند با فشار زیاد مقابله کند.

میخچه بیشتر در پا ظاهر می شود و در افرادی دیده می شود که فشار زیادی را به دلیل آناتومی بد این قسمت از بدنشان تحمل می کنند، البته گاهی ممکن است میخچه در دست نیز به علت بلند کردن اجسام سنگین مشاهده شود.

وی درباره تشخیص این ناهنجاری در پوست گفت: تشخیص و درمان میخچه فقط توسط پزشک متخصص انجام می شود و فرد نباید قبل از مراجعه به پزشک اقدامی برای درمان آن انجام دهد.

روش های نادرست درمان میخچه
روش های نادرست درمان میخچه

میخچه و زگیل از نظر ظاهری بسیار شبیه هم است ؛ ولی زگیل یک ضایعه ویروسی و عفونی است و اقدام نادرست ممکن است این ناهنجاری را به افراد دیگر نیز منتقل کند.

وی درباره جلوگیری از ابتلا به میخچه گفت: بهترین روش برای پیشگیری از این ضایعه در پا، پوشیدن کفش مناسب و راحت است؛ لازم است از پوشیدن کفش های پاشنه بلند و نوک تیزی که پا را تحت فشار قرار می دهد پرهیز کنید.

وی درباره درمان میخچه گفت: تحریک میخچه باعث بزرگ شدن آن می شود به همین علت هیچ گاه از ناخن گیر، چاقو، سنگ پا و چسب میخچه برای بهبود این ضایعه در بدن استفاده نکنید و تنها درمان باید توسط متخصص و با خارج کردن ریشه میخچه یا فریز کردن سلول ها انجام پذیرد.

این ضایعه به علت فشار زیاد به پوست در پا و گاهی در دست به وجود می آید؛ پوشیدن کفش مناسب بهترین راه برای پیشگیری از ایجاد این ضایعه در پاست.

منبع:shahrekhabar.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط